Новини » Економіка 30 жовтня, 2018, 19:10
Екс-міністр економіки певен, що індексація пенсій не покращить становище пенсіонерів
ZIK
ZIK

В основі мінімальних пенсій закладений показник прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, який занижений щонайменше вдвічі. Саме тому індексація пенсій суттєво не збільшить розмір виплат.

На цьому наголосив міністр економіки у 1997-1998 роках Віктор Суслов у програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«В основі мінімальних пенсій закладений показник прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Утім підвищення на 62 гривні фактично дорівнює нулю, якщо враховувати те, що платіжки по комунальних послугах зростуть мінімум на кілька сотень гривень.

До того ж показник прожиткового мінімуму занижений щонайменше вдвічі. І той мінімальний кошик товарів, який оцінюють у 1435 гривень, абсолютно не відповідає сучасним реаліям – на нього практично неможливо прожити. Саме тому прожитковий мінімум має бути збільшений хоча б вдвічі», – підкреслив Віктор Суслов.

Економіст визнав, що, дійсно, позитивом є те, що індексації загалом проводять. Але погано, що вони суттєво не покращують становище пенсіонерів. На думку експерта, це наслідок економічних помилок як попереднього, так і чинного урядів.

«Ще уряд прем’єра Яценюка прийняв рішення про зниження єдиного соціального внеску (ЄСВ). Безумовно, це було рішення на користь бізнесу, утім його наслідки виявилися непередбачуваними – суттєво скоротилися находження до Пенсійного фонду, а бізнес так і залишився в тіні.

Сьогодні ж політика чинного уряду призводить до того, що дедалі більше українців виїздить за кордон, адже навіть на найменш кваліфікованих роботах вони можуть заробити значно більше, ніж в Україні. Як наслідок, сьогодні на одного пенсіонера в Україні припадає менше, ніж один працюючий», – констатував Віктор Суслов.

Нагадаємо, міністр соціальної політики України Андрій Рева повідомив, що індексацію пенсій у 2019 році буде проведено в березні, оскільки дані про інфляцію і заробітну плату стануть відомі не раніше середини лютого наступного року.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 20:09 :00