Новини » Економіка 30 жовтня, 2018, 3:15
Більш як 80% необхідної хімічної продукції Україна сьогодні імпортує, – екс-керівник Сумихімпрому
ZIK
ZIK

За останні 10 років хімічна галузь в Україні впала більше, ніж у два рази та продовжує падати. Тому більшість хімічної продукції ми імпортуємо. Зараз Україна ввозить більш як 80% від необхідної.

Про це в ефірі програми « HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповів екс-голова правління Сумихімпрому Євген Лапін.

«Держава і ті, хто брали участь у цьому процесі, не змогли модернізувати підприємства. Ми двічі в 1998-1999 роках пропонували фундаментальну програму розвитку хімічної галузі. Вона не була прийнята урядом. Вдруге це було 2008 року, коли ми підготували закон про стратегічний розвиток хімічної галузі, який передбачав преференції для цього напряму. Парламент проголосував конституційною більшістю, але в Адміністрації Президента його повернули назад. Владу тоді і сьогодні не цікавлять ці питання. Її цікавить підготовка до виборів, а після виборів – перерозподіл отриманого», – зазначив пан Лапін.

Гість студії розповів, що в Україні хімічна галузь скоротилася вдвічі за останні 10 років.

«Хімічна галузь у всьому світі займає до 20% ВВП. У нас за останні 10 років вона впала більше, ніж в 2 рази за об’ємом виробництва. І продовжує падати. А хімічна галузь – це локомотив, який може розвивати багато галузей, які потрібні для нашої економіки», – прокоментував гість програми.

Також він додав, що зараз держава імпортує більш як 80% необхідної хімічної продукції.

«Зараз ми імпортуємо хімічної продукції більше, ніж 80% споживання в Україні. Як ми можемо на своїй території не виробляти, а закуповувати десь інше, маючи велике наукове виробництво комплексу, що не реалізується», – дивується екс-голова правління Сумихімпрому.

Як повідомлялося, вчені виявили різке збільшення викидів ключового озоноруйнівного хімікату, виробництво якого у світі заборонене. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 00:36 :28