Новини » Політика 30 жовтня, 2018, 21:10
Артур Герасимов певен, що надання автокефалії об’єднує українців
ZIK
ZIK

Ключовими для нас є дві речі – це мирний добровільний процес об’єднання церкви, а також захист українців від будь-яких провокацій, пов’язаних із переходом громад.

На цьому наголосив голова депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Потрібно не забувати, що предстоятелі Російської православної церкви є невід’ємною частиною Кремля. Тому, безумовно, на заяви та погрози ворога потрібно завжди зважати. Утім залякування проросійських політиків в українському парламенті про те, що такі процеси у церквах призведуть до розколу, є абсолютно безпідставними і вже не підтвердилися. Адже надання автокефалії Єдиній помісній українській православній церкві – це та річ, яка об’єднує українців і наші церкви», – наголосив Артур Герасимов.

Політик підкреслив, що Президент України та парламент вже зробили свою справу на шляху до отримання томосу, а тому тепер – черга за церковними ієрархами.

«Ключовими для нас є дві речі – це мирний добровільний процес об’єднання, а також захист українців від будь-яких провокацій, пов’язаних із переходом громад. І якщо бодай хтось у будь-якому куточку Україні закликатиме людей до захоплення храмів і церков, то будьте певні, що це провокатори, керовані з Москви.

Тому ми маємо спокійно чекати, щоб церковні ієрархи самостійно та обдумано прийняли рішення про те, хто стане предстоятелем Єдиної помісної української церкви та отримає томос. Я впевнений, що це відбудеться вже найближчим часом», – зазначив Артур Герасимов.

Як повідомлялося, Синод Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) 29 жовтня ухвалив рішення про молитву за Вселенського патріарха Варфоломія як предстоятеля православних церков.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 23:26 :29