Новини » Економіка 29 жовтня, 2018, 23:27
Євген Лапін пригадав, як через непридатні хімікати з ЄС зупинились два заводи в Україні
ZIK
ZIK

На початку 90-х іноземці «допомогли» зруйнувати українські підприємства, які виробляли засоби для захисту рослин. Для того, щоб утилізувати свої прострочені засобів захисту рослин європейські заводи постачали їх на наші поля. Вони дали відстрочку платежів за зниженими цінами, і це зупинило наші підприємства.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповів промисловець, екс-голова правління «Сумихімпром» Євген Лапін.

Відповідаючи на запитання ведучої, чи гість програми вірить у те, що Захід може допомогти модернізувати нашу економіку, пан Лапін сказав, що це велика омана, що нас хто-небудь підтримає.

«Будь-яка інвестиція, перш за все, передбачає інтерес інвестора. Я багато років працював і працюю з нашими закордонними партнерами, і я прекрасно розумію їх формулу відношення до цього питання, варто додати, що не тільки в хімії. Якщо нам навіть хтось і допоможе, то він допоможе, перш за все, собі», – відповів промисловець.

Пан Лапін зауважив, що може навести тисячі прикладів, як іноземці нам «допомагали» в 90-х роках. Так, на початку 90-х вони «допомогли» зруйнувати наші підприємства, які виробляли засоби для захисту рослин.

«Тоді в Європі накопичилась величезна кількість відходів і вже прострочених засобів захисту рослин. Для того щоб їх утилізувати, треба було затратити величезні ресурси, і вони знайшли дуже хорошу формулу. Вони постачали нам протягом декількох років це все зі своїх складів на наші поля. Вони дали відстрочку платежів за зниженими цінами. За рахунок цього вони зупинили наші основні підприємства, які виробляли для всього союзу засоби захисту рослин. Вони виграли тричі: не платили за утилізацію, отримали гроші і ліквідували своїх конкурентів на території України. Ось вам і інвестиції», – пояснив Лапін.

За його словами, таким чином на сьогодні Україна закуповує за кордоном більше 90% засобів для захисту рослин. Цю промисловість так і не вдалось відновити, вона жевріє завдяки дрібним підприємцям. Так само може відбутися з мінеральними добривами. 

«Я протягом 20-ти років боровся і продовжую боротися за те, щоб обмежити постачання імпортних добрив на нашу територію, якщо свої заводи стоять. Легко порахувати, скільки ми втрачаємо доходів бюджету і робочих місць. Але мене не чують, тому що за кожним вагоном стоять конкретні структури, які на цьому заробляють», – прокоментував гість програми.

Як повідомлялося, вчені виявили різке збільшення викидів ключового озоноруйнівного хімікату, виробництво якого у світі заборонене. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 12:56 :16