Новини » Політика

Яворівський розповів, як релігійна самосвідомість українців піднялася з «допомогою» Москви

ZIK

Особливу роль у піднятті релігійної самосвідомості українців зіграла "допомога" Москви. Завдяки агресивним діям Московського патріархату українці почали розуміти істинні мотиви РПЦ.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України IV-VII скликань Володимир Яворівський.

Пан Яворівський вважає, що особливу роль в релігійній самосвідомості українців зіграла "допомога" Москви. Завдяки агресивним діям Московського патріархату українці почали розуміти істинні мотиви російської церкви і підтримали створення української помісної церкви.

«Якби Москва й Кирило не чіпали це питання, якби вони тихенько відпустили Україну, щоб вона мала автокефалію, то вони б не напоролися на те, що Варфоломій був змушений опублікувати унікальні документи, які доводять те, що московська церква не має томосу і ніколи не мала», – прокоментував гість програми.

Як зауважив пан Яворівський, церковні проблеми прийшла в Україну, коли ми почали про них дискутувати після 1990-го року.

«Я ще пам'ятаю похорон патріарха Володимира, якого влада і Московський патріархат не дозволили поховати на території Софіївського собору. Після цього мислячий сегмент українського суспільства почав цікавитись церковними питаннями», – зазначив політик.

За його словами, інша хвиля зацікавленості зросла, коли почала доноситися інформація про те, що УПЦ МП не хоче відспівувати наших вояків, які загинули на Сході України. Вони не вважають, що вони загинули, як герої. Тоді українське суспільство зацікавилося реально релігійними питаннями.

«Я пам'ятаю момент, коли вперше потиснули один одному руку фронтовик Іван Залужний, внук якого загинув у сучасній війні з РФ, і Мирослав Симчич із Коломиї, який відсидів 28 років за Україну, який знищив НКВДистів. Це був унікальний момент. Тоді в переповненій залі ВРУ сиділи представники іноземних посольств, церков, і всі, хто був у залі, встали. Не встали тільки два чи три священики Московського патріархату», – пригадав Яворівський.

Як повідомлялось, член Вищої церковної ради УПЦ КП Олександр Трофимлюк заявив: має надію, що Україна може отримати томос уже в листопаді. 

Водночас ахієреї Київського патріархату одноголосно визначились із єдиним кандидатом на голову Єдиної української церкви – підтримують Святішого патріарха Філарета.

Loading...