Новини » Світ 29 жовтня, 2018, 23:00
Польща побоюється зменшення кількості українських заробітчан
<nbsp;>

Польські роботодавці побоюються, що з відкриттям ринків праці інших країн Заходу з Польщі, насамперед, до Німеччини, а також й до інших країн може виїхати значна кількість українців.

Відтак, на польському ринку праці з’явиться значна прогалина, яку складно буде заповнити, – пише Rzeczpospolita.

Як підкреслює газета, на початку 2019 року Німеччина може відкрити свій ринок праці для працівників з-за меж ЄС. Відтак, на горизонті з’явиться загроза відтоку з польського ринку праці трудових мігрантів з України.

Згідно з дослідженням агенції з працевлаштування Work Service виникає, що з Польщі далі на Захід може виїхати навіть 59% українців.

«Це величезна загроза для польської економіки. Упродовж двох-трьох місяців прогалина на ринку зросла б з 165-ти тис. до понад півмільйона вакантних місць праці», – зазначив директор агенції з працевлаштування Work Service Кшигтоф Інглот. Він підкреслив, що це негативно відіб’ється на польській економіці завдяки падінню конкурентності польських фірм. Крім того, може відбутися падіння виробництва споживчих товарів на 10%.

Натомість, у Німеччині українці зможуть заробити легально набагато більше. Вже зараз, як зауважує видання, українських працівників переманюють до себе чехи, угорці та словаки, які покращили умови працевлаштування і пропонують кращі умови праці.

Складна ситуація може буди особливо у будівельній сфері, де 20-25% працівників є мігранти з України чи Білорусі. У разі відтоку української робочої сили Польща змушена буде її шукати у віддалених Індії, Непалі та Бангладеш.

Читайте також: У Польщі розклеїли постери з українськими заробітчанками

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 04:06 :56