Новини » Політика 29 жовтня, 2018, 19:36
Полковник Стеценко пояснив, за яких умов можливе загострення ситуації в Азовському морі
ZIK
ZIK

Військове загострення в Азовському морі можливе, та все буде залежати від того, які політичні завдання ставитиме Москва. Якщо росіяни будуть вважати за доцільне і якщо бачитимуть, що результати такого загострення будуть перевищувати для них ризики, але не військові, а політичні й економічні, то можуть завдати удар і там.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив полковник запасу, експерт Українського інституту з прав людини Святослав Стеценко.

Гість програми, коментуючи загострення в Азовському морі, зазначив, що Росія веде війну проти України в усіх сферах: економічній, фінансовій, інформаційній, гуманітарній та світоглядній. Натомість Україна, за словами Стеценка, не веде війни проти Москви.

«Україна проводить ООС на території Донецької і Луганської областей, але не веде війни. І в тому разі, коли більш сильна країна веде війну проти більш слабкої в економічному плані країни, яка не веде війни, то слабша завжди програє.

Тому в Москви сьогодні навіть немає потреби збільшувати вторгнення. Вона намагається підкорити Україну політично й економічно. Вона сподівається, що зможе зробити це після виборів в Україні. Насамперед, після парламентських виборів», – вважає Стеценко.

А щодо ситуації в Азовському морі, експерт Інституту з прав людини зауважив, що вона була прогнозованою.

«Її прогнозували ще в 2014-2015 роках і в 2016-2017 роках багато фахівців.  Але тоді це було проігноровано», – заявив полковник запасу.

Тому, додав Святослав Стеценко, військове загострення в Азовському морі сьогодні можливе.

«А чи чекає це на нас, чи ні, це залежить від того, які політичні завдання буде ставити собі Москва. Бо війна – це продовження політики військовими способами. Але якщо вони будуть вважати за доцільне, якщо будуть бачити, що результати такого загострення будуть для них перевищувати ризики, але не військові, а політичні й економічні, вони можуть завдати удар і там», – наголосив Святослав Стеценко.

Нагадаємо, минулого тижня пристрасті навколо Азову відновились. Зокрема до Києва із РФ приїхала комісія для розподілу «рибних квот» в акваторії, Європарламент засудив блокування Росією українських суден, а ворог відновив затримки кораблів і наростив свої потужності біля українських морських кордонів. Тим часом наші війська проводять активні навчання в повітрі над Азовським морем, аби продемонструвати противникові, що він отримає відсіч під час спроби захопити узбережжя. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 05:25 :10