Новини » Світ Читать эту новость на русском

Ілля Пономарьов пояснив, кому варто хвилюватися через вихід США з «ракетної угоди»

ZIK

Насправді дальність російських «Іскандерів», які за своїми параметрами, буцім, не входили до заборонених ракет за угодою 1987 року, становить близько тисячі кілометрів. Тобто вони й так покривали всю територію Європи. Тому не європейським країнам варто хвилюватися через вихід США з угоди.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів екс-депутат Держдуми Російської Федерації Ілля Пономарьов.

Він пригадав, що коли у 1987 році підписувалась угода про ліквідацію ракет малої і середньої дальності, Радянський Союз міг загрожувати США лише балістичними ракетами, які летіли 15-20 хвилин.

«Натомість американці могли загрожувати СРСР ракетами, які стояли в Європі і летіли близько 6 хвилин. Саме в цьому було порушення стратегічного балансу у сфері ядерного озброєння. Сьогодні ж, скільки б у Росії не заявляли про «потрапляння в рай», дякувати Богу, ядерна війна не стоїть на порядку денному», – каже експерт.

У той же час, підкреслив він, на порядку денному є багато локальних збройних конфліктів – в Україні, Сирії та інших країнах світу.

«У цій ситуації виходить, що, наприклад, у тих же Китаї, Індії та країнах Африки, де є високий рівень потенційної участі у локальних конфліктах, без наявності ракет, заборонених угодою, воювати неможливо. Тому, звісно, у значної кількості воюючих країн це викликало певне обурення, що, мовляв, ви самі нас підштовхуєте воювати лише ядерною зброєю», – заявив Ілля Пономарьов.

Тому, за його словами, ситуація, коли весь баланс сил був побудований на протистоянні двох наддержав у стримуванні ядерної зброї, була виправданою.

«Сьогодні ж абсолютно не очевидно, що з військової точки зору це є правильним кроком. Тому прагнення американців зрозумілі. У російських «Іскандерів» заявлена дальність складає близько 450 кілометрів, але насправді вона становить близько тисячі кілометрів. Це означає, що вони й так покривають всю Європу», – зауважив екс-депутат російської Держдуми.

З цього виходить, що внаслідок виходу Сполучених Штатів з «ракетної угоди» баланс сил в Європі не змінюється. Відтак, він суттєво змінюється у південно-східній Азії.

«Наприклад Китай та Індія доволі великі країни. Відповідно американці зможуть дістати лише до прикордонних територій. Тому хвилюватися через розрив угоди варто перш за все саме цим країнам, а не європейським», – підсумував фахівець.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив про вихід країни з угоди 1987 року про ліквідацію ракет малої та середньої дальності.

Речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що таке рішення зробить світ «більш небезпечним», а Росію змусить вдатися до заходів з відновлення балансу сил.

Російська журналістка Карина Орлова запевнила, що вихід США з угоди стане суттєвим ударом по Володимиру Путіну.

Loading...