Новини » Суспільство 29 жовтня, 2018, 19:56
Експерти висловили різні позиції щодо ролі патріарха Філарета в українській церкві
ZIK
ZIK

Україні потрібен томос, але тут вступає в силу людський фактор. Філарету 89 років, і злі язики чекають передчасного відходу у вічність когось із патріархів, що дасть можливість домовитися.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив професор Інституту журналістики Микита Василенко.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, чи існують проблеми із церковним собором, і коли він може відбутися, пан Василенко сказав, що терміни зібрання церков переносяться, і, на жаль, реалії такі, що в нас на два українці три патріархи. 

«Томос потрібен Україні і це факт, але тут вступає в силу людський фактор. Філарету 89 років, він поклав життя на те, щоб стати патріархом всієї України, прийняти томос і стати лідером української православної церкви. З останніх відгуків митрополита Макарія видно, що він перебуває в сумнівах. Константинопольський патріархат хоче поставити свого патріарха. І коли злі язики чекають передчасного відходу у вічність когось із патріархів, що дасть можливість домовитися, то вони мають певну рацію. Я хочу нагадати, що Болгарії тричі надавали томос і тричі забирали», – зазначив професор.

Однак народний депутат України попередніх скликань Володимир Яворівський наголосив, що хоч не вважає себе захисником Філарета, але саме він хотів, щоб Україна мала свою помісну церкву. Він ніколи не похитнувся в цьому прагненні, і за це треба віддати йому належне.

«Я не кажу, що нам його з неба спустили, але найголовніше – у Філарета була ідея набагато вища. Я переконаний, що це найголовніше. Треба обрати його бодай на короткий термін, бо він це заслужив як людина, яка йшла до цього, витримав нападки Московського патріархату. Він це відстояв», – переконаний Яворівський.

Як повідомлялось, член Вищої церковної ради УПЦ КП Олександр Трофимлюк заявив: має надію, що Україна може отримати томос уже в листопаді.

Водночас, архиєреї Київського патріархату одноголосно визначились із єдиним кандидатом на голову Єдиної української церкви – підтримують Святішого патріарха Філарета.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 23:05 :24