Новини » Політика 29 жовтня, 2018, 13:26
Експерт прогнозує суттєве зростання транзиту російського газу через українську ГТС
ZIK
ZIK

Російські газопроводи, що ідуть в обхід України, не зможуть компенсувати ті обсяги передачі газу, що проходили через українську газотранспортну систему. Це можна зробити лише за допомогою українського транзиту. Тому, найімовірніше, з 2020 року Україні доведеться прокачувати через свою територію щонайменше 60 мільярдів кубометрів газу.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив партнер консалтингової компанії Rusenergy Михайло Крутіхін.

Він підкреслив, що оскільки вже працює перша нитка «Північого потоку», будівництво ще двох вже нічого не додає до існуючої нині загрози в Балтійському морі.

«Ситуація залишається точно такою ж, якою вона була при запуску першого газопроводу. Втім, я не думаю, що робота «Північного потоку» постійно контролюється. За цим слідкують органи навігації Балтійських країн», – зауважив експерт.

Також він прокоментував можливість загрози знецінення української газотранспортної системи внаслідок будівництва «Північного потоку-2».

«Я думаю, що найбільшою загрозою для транзиту російського газу територією України є зрив перемовин між «Нафтогазом» та «Газпромом». Справа в тому, що очікується виділення оператора української ГТС як самостійної юридичної особи, з яким потрібно буде вести перемовини», – каже Михайло Крутіхін.

Втім, за його словами, переговори вже потрібно вести, адже до закінчення будівництва нового газопроводу залишилось не так багато часу, а у «Нафтогазі» так і не знайшли юридичної особи, що буде оператором мережі.

«Якщо її так і не знайдуть, то не буде з ким вести переговори. Це може серйозно підірвати інтереси України у забезпеченні транзиту газу», – запевнив партнер консалтингової компанії Rusenergy.

Окрім цього експерт висловив думку, що інші російські газопроводи до Європи не зможуть компенсувати обсяги передачі газу, що проходили через українську газотранспортну систему.

«Це ніяк не можна компенсувати. Навіть «Північний потік» і «Півнчіний потік-2» не забезпечують пікове навантаження, необхідне споживачам російського газу. Це можна забезпечити лише за допомогою українського транзиту і українських підземних газосховищ», – переконаний фахівець.

За його словами, є певні непорозуміння навіть з «Турецьким потоком». Мовляв, через одну його нитку постачається газ до турецьких споживачів, а щодо іншої досі немає домовленостей, куди газ піде далі.

«Тим паче ми бачимо, що Італія – найбільший споживач газу в цьому напрямку – вже збирається відмовлятися від азербайджанського газу, оскільки їй не потрібно стільки газу. І російський газ залишається в незрозумілому становищі. Я думаю, що у 2020 році Україні доведеться прокачувати через свою територію не менше 60 мільярдів кубометрів газу для європейських споживачів», – підсумував Крутіхін.

Нагадаємо, журналіст Кирило Сазонов висловив переконання, що саме українська газотранспортна система гарантувала, що Росія не наважиться на широкомасштабний наступ на Україну.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 07:07 :29