Новини » Світ

Екс-депутат Держдуми розповів, про що Путін може торгуватись із Трампом

ZIK

Путін сам розуміє, що йому потрібно виходити із війни в Україні, однак не може цього зробити, адже тоді втратить рейтинг всередині власної держави. Вирішити ж проблему може введення миротворчої місії на Донбас. Ймовірно, саме цю тему й обговорюватимуть лідери США та Росії під час зустрічі в Парижі.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив депутат Державної Думи Росії у 2007-2016 роках Ілля Пономарьов.

Він розповів: Трампові потрібно, щоб Путін почав повертатись у вже складений раніше світовий порядок та став «здавати назад». Для цього треба або залякати Кремль, або щось йому пообіцяти.

«Головна проблема переговорів Трампа з Путіним полягає у тому, що президент США не має що запропонувати у цьому напрямку», – вважає політик.

Адже, на його думку, Вашингтон не може запропонувати Москві щось, що було б прийнятним для «збереження обличчя Путіна».

«Я впевнений, що зараз Кремлю не потрібно перебувати на сході України. Навіть, щоб впливати на ситуацію всередині держави, для Росії ефективніше буде здійснювати це якимось іншими способами. Адже ця війна навпаки – поглиблює антиросійські сили в Україні. Кремлю ж потрібно добиватись того, щоб Україну усі вважали «Failed state» та говорили про тутешню корупцію. Однак, війна стабілізує усі процеси», – переконаний Пономарьов.

Та, за його словами, Путін не може просто наказати своїм військам вийти з Донбасу, адже тоді втратить свій рейтинг.

«До того ж, ефект від Криму уже закінчився. Тому такий крок для нього є політично небезпечним. Відтак, з одного боку, Путіну потрібно покидати схід України, а з іншого – робити так, щоб мати можливість сказати своїм громадянам «Ми перемогли!», – розповів експерт.

У цьому, на думку Пономарьова, Путіну і може допомогти введення миротворчої місії.

«Тому вважаю, що це перспективний напрямок перемовин. Однак, Кремль та Путін особисто намагатимуться щось вторгувати на цій темі. Ймовірно, це буде «Північний потік-2» – у Європи, і відмова від санкцій – у США. Тоді, думаю, що уся розмова відбуватиметься саме навколо цього трикутника», – зазначив Ілля Пономарьов.

Як повідомлялось раніше, Президент Росії Володимир Путін заявив раднику Білого дому з питань національної безпеки Джону Болтону, що хоче провести нові переговори із президентом США Дональдом Трампом.

Loading...