Новини » Суспільство 29 жовтня, 2018, 21:30
«Дорога домой»: у книгарні в центрі Києва виявили пропагандистську літературу з РФ
ZIK
ZIK

Російські балади, розповіді для дітей маршала Жукова та історія Російської Федерації від московських офіцерів – таку літературу пропонують покупцям у книжковій крамниці просто у середмісті столиці.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Журналісти телеканалу запитували у працівників магазину про роман екс-офіцера Росії Андрія Бінева «Дорога додому». Кілька його примірників читачі знайшли в цій крамниці, яка розташовувалась просто в центрі столиці.

«З такою назвою «Дорога домой» до Росії під російським прапором продається книга в українському магазині», – каже відвідувач крамниці Владислав Круглов.

Та ще й, помічають відвідувачі, є кілька книжок і для дітей.

«От ще одна прекрасне книжка, щоб наші діти, наше майбутнє покоління розуміли, під яким прапором ми повинні жити. Бачите прекрасний «триколор» у святковому небі?» – зауважив пан Владислав.

«Це Радянський Союз і якось дивно бачити це у 2018 році в Україні. А про маршала Жукова я зовсім нічого не можу сказати, для мене це дико», – заявляє відвідувачка пані Людмила.

Проте не всі відвідувачі проти такої літератури.

«Ну то й що, нехай продаються. Кожен може вибрати літературу на свій смак. Не треба розділяти людей, не треба породжувати ненависть», – сказала відвідувачка крамниці Валентина Швець.

Державні служби, що контролюють друковану продукцію, продаж таких книг розцінюють як порушення законодавства. Від 2017-го дозвіл на ввезення книг із Росії надає Держкомтелерадіо.

«Якщо в українських крамницях виявляються книжки на зразок Жукова чи Сталіна, то очевидно це є грубим порушенням чинного законодавства. Отже, українська влада має реагувати, і ми будемо реагувати досить жорстко», – запевнив заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

За таке письменство, кажуть експерти, каратимуть кількатисячними штрафами. А на третій раз позбавлятимуть ліцензії.

«Якщо підприємець без дозволу Держкомтелерадіо реалізує в Україні книжкову продукцію, завезену з території Російської Федерації, то він може бути оштрафований перший раз на суму 38 тисяч, другий штраф – це майже 190 тисяч гривень», – наголосив Богдан Червак.

Та попри це книжкові крамниці і далі збувають таку літературу. Порахували: лише за останні півроку виявили 23 таких випадки.

Нагадаємо, Держкомтелерадіо відмовив у видачі дозволів на ввезення з території РФ п’яти книг з ознаками антиукраїнської пропаганди.

Альона Гулай, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 05:39 :34