Новини » Суспільство 29 жовтня, 2018, 21:49
Для участі в експедиції в Антарктиду зголосилася рекордна кількість спеціалістів
Антарктида. Фото: discovery.com
Антарктида. Фото: discovery.com

На конкурс з відбору полярників для 24-ї Української антарктичної експедиції в 2019-2020 роках на станцію Академік Вернадський уже подалося 116 кандидатів, з них понад 20% – жінки (26 кандидаток).

Таку інформацію надає Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) за підсумками першого місяця прийому документів, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

«Цього року ми вже – за результатами тільки першого місяця – маємо рекордну кількість заявок, адже вперше оголосили відкритий конкурс на відбір команди на станцію Вернадський. Раніше, на жаль, багато років це був такий собі закритий клуб, в який було потрапити досить складно. Більше того – це був закритий чоловічий клуб, бо хоч і негласно, але існувала заборона на прийом жінок в експедиції. Зараз же ми не робимо жодних гендерних обмежень щодо можливих учасників експедиції – приймаємо документи і від кандидатів, і від кандидаток. Відбір робитиметься виключно за фізичними, психологічними та фаховими критеріями», – зазначив в.о. директора НАНЦ МОН Євген Дикий.

Загалом конкурс в експедицію наразі становить понад 10 осіб на місце. Найбільше охочих бути в Антарктиці системним адміністратором зв’язку, кухарем та лікарем. Так, на сисадміна наразі претендують 36 кандидатів (35 чоловіків та 1 жінка), на кухаря – 23 (13 чоловіків та 10 жінок), на лікаря – 20 (12 чоловіків та 8 жінок).

На місця науковців поки що подалися 17 кандидатів (10 чоловіків та 7 жінок).

Прийом документів для участі в 24-ій Українській антарктичній експедиції почався 27 жовтня і триватиме до 30 листопада.

Загін зимівників для 24-ї експедиції формується з 12 осіб: 7 науковців, 3 особи інженерно-технічного персоналу (дизеліст-електрик, системний механік, системний адміністратор зв’язку), лікар та кухар.

Зараз же на станції перебуває 23-я Українська антарктична експедиція, яка веде метеорологічні спостереження, вивчає озонову діру, магнітне поле та стан фауни Антарктиди, зокрема пінгвінів. Також її учасники проводять 5 нових видів біологічних досліджень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 23:22 :42