Новини » Політика 29 жовтня, 2018, 14:44
Давидюк: У Партії угорців України, яка звернулася в ООН, працює лише одна людина
ZIK
ZIK

Дуже дивно, що у Партії угорців України, яка, буцім, захищає національну меншину іншої країни, працює лише одна людина.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політичний експерт Микола Давидюк.

«Логіка заяв Міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто повністю відповідає російським інтересам. Бо інколи взагалі виникає враження, що деякі його меседжі написані в Кремлі. Доказом цього є відео, яке було опубліковане щодо роздачі угорських паспортів у Берегово і про непублічні заяви на території України, що в людей є ці паспорти. Адже це можна також трактувати як доказ  тихої окупації. Це також стосується і суперактивної діяльності Партії угорців України, яка зараз звертається в ООН і намагається говорити про захист національних меншин в нашій державі», – сказав Давидюк.

За його словами, варто детальніше проаналізувати, що це за партія та хто є її членами.

 «За даними Комітету виборців України, у Партії угорців України офіційно працює одна людина, що дуже дивно для партії національного масштабу. Також незрозуміло, це партія чи це проект, який має створити виключно меседжі, які потім будуть розкручуватися і розігріватися», – зазначив він.

Політексперт вважає, що Україні сьогодні потрібно пояснити світу та Угорщині, що та кількість нацменшин, яка проживає на її території, є величезною, але проблем ні в кого не виникає.  

«Серед двох мільйонів внутрішньо переміщених осіб в Україні є надзвичайно велика кількість і вірмен, і грузинів, і болгар, в тому числі там можуть бути і угорці і німці. Але все відбулося дуже плавно і без будь-яких скандалів. Тому те, що розігрує Угорщина, є ескалацією, щоб потім зупиняти євроінтеграцію», – вважає Давидюк.

Він також зауважив, що дуже важко покращити діалог, якщо люди налаштовані на конфлікт. Хоча сама Угорщина не є дружньою навіть до тих нацменшин, які проживають на її території.

«Угорщина десь зм’якшує діалог, але в той же час звертається в НАТО і заявляє, що Україна є агресором і знищує нацменшини, але це неправда. Бо навіть на думку, багатьох європейців найбільш недружня країна до нацменшин – це якраз таки Угорщина. Проблема у тому, якби сусідня країна не зазнала економічного фіаско, вступивши в ЄС, і якби Орбан, який заходив як ліберальний і дуже прогресивний політик та реформатор і далі вів цю політику, то сьогодні не треба було б вдаватися до крайнього націоналізму», – додав політичний експерт.

Нагадаємо, 24 жовтня в місті Коложварі румунські і угорські політичні партії та організації підписали спільну заяву на захист прав меншин, яку подали в Організацію Об’єднаних Націй. Заяву підписали також представники Демократичної спілки угорців Румунії (RMDSZ), Угорської Народної партії Трансильванії (EMNP), Угорської Громадянської партії (MPP), а також представники угорської національної ради (EMNT) і Секейської національної ради (SZNC).

Також нещодавно заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука заявив, що Україна може втратити Закарпаття через дії влади Угорщини, яка займає проросійську позицію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 17:30 :22