Фахівці інституту здоров’я Лоуренса: Грейпфрут смертельно небезпечний при прийомі деяких ліків

Грейпфрут, який вважається корисним, в той же час може виявитися смертельно небезпечним при вживанні з деякими ліками.

Про це повідомили фахівці Дослідницького інституту здоров’я Лоуренса в Канаді. Небезпечні в такій ситуації на їхню думку і плоди, і сік - інформує сайт Здоров'я і краса.

Наукові експерти застерегли про те, що при прийомі з окремими ліками грейпфрут може сприяти ефекту передозування лікарських речовин, оскільки має здатність запобігати розщепленню медпрепаратів. Зокрема, згідно з поданими ними даними, можуть бути небезпечними в поєднанні з грейпфрутом препарати проти гіпертонії, раку, підвищеного холестерину, в також медикаменти, які призначаються для придушення імунної системи після трансплантації органів.

Під впливом грейпфрута ці ліки не метаболізуються в кишечнику, через що їх концентрація в крові різко підвищується. Пігулка, яку запили грейпфрутовим соком, може впливати на організм як десять. Це відбувається через те, що речовини, які містяться в грейпфруті вимивають ферменти, що беруть участь в розщепленні лікарських субстанцій, пояснили фахівці.

«Передозування, яке виникає, може призвести до серйозних побічних ефектів, аж до гострої ниркової недостатності, зупинки дихання і раптової смерті», – такою є думка вчених.

Самі по собі грейпфрути надзвичайно корисні. Вченими з Гарвардської медичної школи було встановлено, що ці цитрусові здатні ефективно протистояти гепатиту С – небезпечного вірусного захворювання, що вражає печінку людини. Крім того грейпфрути ефективно допомагають боротися з діабетом 2 типу та ожирінням.

Читайте також: Забудьте про них: Вчені назвали популярні препарати, що провокують рак

Loading...