Новини » Політика 27 жовтня, 2018, 4:15
Супрун різко відреагувала на непрофесійний сюжет одного з українських телеканалів

Телеканал NewsOne вчергове випустив сюжет, який претендує стати канонічним прикладом з поширення фейків і непрофесійної роботи псевдожурналістів.

На цей раз про трансформацію системи охорони здоров’я в Україні, пише у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Упереджена «підводка» ведучого, трагічний музичний супровід, маніпулятивна критика антикорупційних напрямків роботи МОЗУ від авторки сюжету та коментарі лише від опонентів найбільших змін в системі охорони здоров’я. Таким чином його автори намагаються впливати на емоції людей, щоб поширити страх та зневіру серед українців», – йдеться у повідомленні.

Супрун зазначає, що люди, які хочуть зупинити трансформацію системи охорони здоров’я, зберегти статус-кво чи принести в Україну «рускій мір» – найчастіше використовують класичні інструменти пропаганди: фейки та брехню, апелюючи до негативних емоцій. Такі «новини» поширюються значно швидше, аніж ґрунтовні роз’яснення чи спростування. Запобігти цьому може лише критичне мислення. На жаль, дуже багато прикладів ситуацій – від абсурдних до вкрай загрозливих – які спричинені сприйняттям неправди та перекручувань фактів, як істини.

«Загалом такі сюжети – доволі пересічне явище на каналі, який є інструментом російської пропаганди та опору позитивним змінам в Україні. А от, що справді приємно вразило – відповідь на цей сюжет від редакції Детектор медіа. Журналісти видання проаналізували всю брехню та маніпуляції в сюжеті, порівняли їх з фактами та надали правдиве роз’яснення. Рекомендую почитати матеріал. Хороший кейс для тренування критичного мислення», – пише Супрун.

Купа брехливих маніпулятивних сюжетів або текстів у ЗМІ – це основна стихія російської пропаганди. Тому я дуже підтримую ініціативи з позбавлення доступу до українського ефіру таких псевдомедіа як NewsOne.

Вдячна журналістам, зокрема редакції Детектор медіа, які професійно розвінчують фейки та чинять спротив поширенню брехні. Правда переможе!

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 01:54 :02