Новини » Суспільство 27 жовтня, 2018, 1:42
МОЗ створило підприємство з прозорих закупівель ліків

Міністерство охорони здоров’я зареєструвало держпідприємство «Медичні закупівлі України», яке серед іншого запровадить електронний каталог ліків в онлайн-магазині у системі ProZorro.

Про це у п’ятницю, 26 жовтня, повідомила прес-служба МОЗ.

Як зазначається, новостворене підприємство закуповуватиме за кошти держбюджету ліки за стратегічними програмами (вакцини, інфекційні захворювання), а також патентовані дороговартісні ліки. 

Крім того, воно буде працювати з ринком щодо зниження цін, об’єднувати місцеві закупівлі, проводити рамкові закупівлі, формувати і вести електронні каталоги, а також підвищувати рівень професійності в сфері закупівель ліків та медвиробів.

«Також планується запровадити електронний каталог лікарських засобів та медичних виробів, який буде мати вигляд онлайн-магазину у системі ProZorro. Це дозволить медичним закладам зручним способом, без бюрократичного навантаження самостійно купувати ліки та медичні вироби», – зазначили у МОЗ.

У відомстві також повідомили, що контроль над підприємством здійснюватиме незалежна наглядова рада, до складу якої увійдуть представники держорганів, міжнародних організацій, пацієнтських та антикорупційних громадських організацій. 

«Така рада має бути сформована протягом 6 місяців. Дотримання найкращих стандартів корпоративного управління допоможе забезпечити ефективність, прозорість, підзвітність стратегічного закупівельника лікарських засобів та медичних виробів», – йдеться у повідомленні.

Крім того, зазначається, що вже у 2018 році мають бути запущені процедури формування Наглядової ради та конкурсу на відбір керівника ДП «Медичні закупівлі України».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 07:31 :21