Новини » Політика 26 жовтня, 2018, 12:35
Житомир показав приклад галичанам, – Михальчишин про заборону «русского мира» на Поліссі
Юрій Михальчишин. Фото: Микола Тис/ZIK
Юрій Михальчишин. Фото: Микола Тис/ZIK

Учора, 25 жовтня, депутати Житомирської обласної ради заборонили публічне використання російськомовного культурного продукту у будь-яких формах на території області, ставши другим після Львівщини регіоном, який прийняв подібне рішення. Хоча більш очікуваним був такий крок з боку народних обранців інших галицьких областей: Тернопільської та Івано-Франківської

Про це у коментарі для ІА ZIK розповів політичний експерт Юрій Михальчишин

«Насправді дивним тут є лише географічний чинник. Адже за логікою подій наступними облрадами, які мали б прийняти таке рішення мусили стати Тернопільська та Івано-Франківська ради, оскільки у таких питаннях Галичина є єдиним політичним монолітом. І це питання мало б стояти одним з пріоритетів для національно-патріотичних сил у цьому регіоні.

Але Житомирська облрада виявилась оперативнішою і показала хороший приклад галичанам, як треба реагувати на барометр суспільно-політичних настроїв.

Слід розуміти, що з точки зору юриспруденції може бути багато кроків, які захочуть застосувати любителі «русского мира» та вжити всілякі формалізми для оскарження такого рішення. Але, з точки зору політичної доцільності та стратегічних державницьких пріоритетів, зрозуміло, що рішення є вкрай актуальне, доречне і показове. Адже зараз боротьба з русифікацією набуває нових обертів, розуміємо, що попри чисельні досягнення, є багато не вирішених структурних проблем, які стосуються, зокрема, жорсткої монополізації медіаринку чужинцями, які не реагують на потреби українців перебувати у рідному мовному середовищі, і тому доводиться вживати таких тимчасово декларативних, але політично правильних заходів.

Також відомо, що виконавчих можливостей та важелів імплементації обласні ради не мають, тому це рішення має в першу чергу політичне та ідеологічне значення, воно покликано підтримати патріотичні настрої мешканців того краю і мобілізувати громадську думку. Тобто це перший важливий крок у системній боротьбі. І якщо є політичні сили, які до того ставляться серйозно та відповідально, то вони повинні вжити всіх заходів, щоби у найближчому майбутньому були створені усі відповідні механізми і інструменти для реалізації прийнятого рішення хоча б на місцевому рівні. Тобто, це довга складна боротьба і тут треба розраховувати не на красиві гасла і хвацьку риторику, а на системну роботу бодай у форматі місцевого самоврядування. І нею мають займатися депутати місцевої ради, які ініціювали це рішення. Тепер на них покладена і певна відповідальність за його подальшу долю.

Якщо певна коаліція політичних сил ініціювала дане рішення на Житомирщині, то необхідно щоби вони продовжили цю добру справу і в суміжних областях, хоча б на Тернопільщині та Івано-Франківщині, де в них значно сильніші позиції, але діяти треба рішучіше і оперативніше.

Нагадаємо, учора, 25 жовтня, депутати Житомирської обласної ради, заборонили публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території області, ставши другим регіоном, який прийняв подібне рішення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 08:29 :42