Новини » Львів 26 жовтня, 2018, 15:45
У Львові провели конкурс перевізників. Що зміниться?
Маршрутка у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK
Маршрутка у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK

Сьогодні, 26 жовтня, у Львові таки провели конкурс з визначення перевізників. Сюрпризу не сталося – наступні 5 років міські маршрути обслуговуватимуть п’ять перевізників, які працюють на ринку нині: АТП-1, АТП-14630, Міра і К, Успіх БМ, Фіакр-Львів.

Нагадаємо, усі міські маршрути були розподілені на 14 лотів по 3-5 маршрутів. Примітно, що на кожен зі сформованих лотів була всього одна пропозиція від конкретного перевізника. На чотири лоти, а це 12 маршрутів, документи не подав жоден перевізник.

Відтак, згідно з рішенням конкурсної комісії, комунальне АТП-1 отримало найбільше лотів – 4 і обслуговуватиме, наразі,17 маршрутів; Міра і К і ПАТ-14630 матимуть по 7 маршрутів; Фіакр-Львів – 8 та Успіх БМ 3 маршрути.

Маршрути АТП-1:

Лот 1: №46 (просп. Червоної Калини – вул. Орлика), №6А (вул. Величковського – пл. галицька), №5А (м. Винники – пл. Різні), 28 (смт Рудно – вул. Варшавська).

Лот 2: №4А (просп. Червоної Калини – пл. Різні), №3А (ТРЦ King Cross Leopolis, вул. Стрийська – пл. Різні), №29 (м. Винники – Головний залізничний вокзал, вул. Чернівецька), №10 (пл. Двірцева – ТРЦ King Cross Leopolis, вул. Стрийська), №52 (АС «Західна», вул. Городоцька – пл. Різні).

Лот 3: №20 (вул. Польова – вул. Суботівська), №47А (ст. Підзамче – просп. Червоної Калини), №1А (Галицьке перехрестя – пл. Галицька), 9 (вул. Максимовича – с. Муроване).

Лот 5: №16 (вул. Сихівська – Головний залізничний вокзал, вул. Чернівецька), №32 (Головний залізничний вокзал, вул. Чернівецька – просп. Червоної Калини), №45 (вул. Пулюя – пл. Галицька), №2А (АС «Західна», вул. Городоцька – вул. Університетська).

Маршрути, які обслуговуватиме Міра і К: 

Лот 7: №8 (пл. Святого Теодора – смт Брюховичі), №33 (вул. Виговського – вул. Січових Стрільців), №25 (вул. Кордуби – ТРЦ King Cross Leopolis, вул. Стрийська), №27 (ст. Скнилів – вул. Личаківська).

Лот 9: №11 (вул. Величковського – просп. Червоної Калини), №14 (АС «Західна», вул. Городоцька – вул. Антонича), №7 (вул. Чигиринська – вул. Скрипника).

АТП-14630 обслуговуватиме:

Лот 8: №15 (Приміський вокзал, вул. Городоцька – вул. Медової Печери), №31 (Головний залізничний вокзал, вул. Чернівецька – Галицьке перехрестя), №23 (вул. Суботівська – вул. Тракт Глинянського), №42 (просп. Червоної Калини – пл. Кропивницького).

Лот 12: №21 (Кільцева дорога -вул. Коперника), №44 (ТРЦ Victoria Gardens, вул. Наукова – вул. Медової Печери), №26 (вул. Антонича – вул. Миколайчука).

Маршрути Фіакр-Львів:

Лот 10: №39 (вул. грінченка – вул. Богданівська), №41 (вул. Сихівська – Галицьке перехрестя), №17 (вул. Рудненська – вул. Миколайчука), №24 (Приміський вокзал – вул. Медової Печери).

Лот 14: №34 (с. Білогорща – вул. Грінченка), №13 (вул. суботівська – просп. Червоної Калини), №22 (пл. Святого Теодора – вул. Під Осовою), №43 (вул. Суботівська – вул. Раковського).

Маршрути, які отримав Успіх БМ:

Лот 11: №51 (Галицьке перехрестя – ТРЦ Victoria Gardens, вул. Наукова), №53 (Галицьке перехрестя – просп. Червоної Калини), №38 (вул. Університетська – просп. Червоної Калини). 

Окрім п’ятьох львівських перевізників на конкурс подалися два перевізники з інших міст: харківське ТзОВ «СВ Лайф» та дніпровське ПП «Автоекспрес-Дніпро». Втім, до конкурсу їх не допустили через невідповідність умовам конусу.

Нерозподіленими серед львівських перевізників залишилися лоти № 4,6 та 13. – це 12 маршрутів: №18 (вул. Суботівська – вул. Тракт Глинянський), №37 (вул. Під Голоском – вул. Хоткевича), №48 (аеропорт «Львів» – вул. Хмельницького), №49 (вул. Величковського – приміський вокзал, вул. Городоцька), №40 (ТРЦ King Cross Leopolis, вул. Стрийська – м. Винники), №36 (м. Винники – пл. Кропивницького), №50 (вул. Величковського – вул. Дж. Вашингтона), №19 (вул. Антонича – вул. Миколайчука), №35 (вул. Польова – вул. Трильовського), №30 (вул. Величковського – вул. Карбишева), №12 (вул. Величковського – вул. Миколайчука), №54 (вул. Антонича – с. Бірки). Як повідомили під час засідання конкурсної комісії, до оголошення нового конкурсу з нинішніми перевізниками укладуть тимчасові договори.

Договори ж на лоти, конкурс щодо яких відбувся, мерія має намір укласти вже наступного тижня. Саме в умовах договору закладене обіцяне покращення для мешканців: до 35% оновлення рухомого транспорту до кінця 2019року та від 50% – з січня 2020 року.

У договорах також запровадять систему штрафів: за недостатню кількість автобусів чи брудний транспорт перевізників обіцяють штрафувати від 1700 до 3400 грн. Вже з першого дня дії нових договорів усі автобуси мають бути обладнані справними GPS-навігаторами. За їх відсутність чи несправність транспортне управління ЛМР також обіцяє виписувати штрафи.

Після підписання договорів з перевізниками, автобуси їздитимуть у звичайному режимі, це передбачає чинне законодавство, а не в режимі маршрутного таксі, як це є зараз.

Режим «звичайний» означає, що автобус має чіткий графік та маршрут і зупиняється лише на офіційно затверджених зупинках, тоді як режим маршрутного таксі дозволяв робити запинку на вимогу. Та головне, що у звичайному режимі зміняється розрахунок тарифу: у формулу включать доходи підприємства від реклами. Водночас, перевізники отримають право самостійно змінювати розмір тарифу і повідомляти про таке своє рішення в мерії. Враховуючи, що перевізники Львова уже заявили, що тариф у маршрутках має бути 9 грн, підвищення не забариться.

Керівник транспортного управління ЛМР Олег Партика на запитання журналістів щодо того, чи задоволений він результатами конкурсу, в якому перемогли ті самі компанії, вирішив не відповідати.

Керівник ГО « За якісний транспорт» Святослав Товстига каже, результат конкурсу був очевидний. Активіст передбачив його ще задовго до оголошення на своїй сторінці у Facebook, за винятком лотів, на які ніхто не подався. На думку Товстиги, ці маршрути завбачливо залишили для АТП-1 новий конкурс проведуть, коли воно отримає нові автобуси.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 06:06 :29