live
Новини » Львів 3297 Читать эту новость на русском

У Львові перевізники самостійно встановлюватимуть ціну проїзду: мерія вмиває руки

Фото: Микола Тис/ZIK
загрузка...
загрузка...

Після підписання нових договорів з перевізниками на обслуговування міських маршрутів, автобуси у Львові їздитимуть у режимі «звичайний». Це не лише означає, що транспорт має їздити за графіком і зупинятися лише на офіційно затверджених зупинках, а й те, що для підвищення ціни на проїзд вже не потрібно буде рішення виконкому ЛМР. Рішення про зміну тарифу перевізники прийматимуть самостійно.

Згідно з чинними нині договорами, транспорт у Львові курсує у режимі «маршрутного таксі», а це означає, що водій може зупиняти автобус на вимогу пасажира не на зупинках. Втім, у нових договорах, які з перевізниками за результатами конкурсу мають укласти наступного тижня, режим перевезення змінюється на «звичайний».

«Тобто на наступний день після підписання угод перевізники можуть повідомити організатора перевезень про підняття тарифу до ринкового. Тобто раніше вони не були легітимними перевізниками, відповідно, не мали права вимагати підняття тарифу. У 2015 році відбулася зміни в законодавстві, і тариф на звичайний режим не є регульованим. Тобто у цьому режимі перевізник повідомляє організатора перевезень, що він піднімає ціну до ринкового тарифу. Так як в нас зараз є у області. Тобто вже не буде рішення виконкому про підвищення плати», – пояснив активіст, керівник ГО «За громадський транспорт» Святослав Товстига.

Режим «звичайний» також означає, що автобус має чіткий графік та маршрут і зупиняється лише на офіційно затверджених зупинках, тоді як режим «маршрутного таксі» дозволяв робити запинку на вимогу.

Нагадаємо, сьогодні у Львів провели конкурс перевізників.

Loading...
Loading...
Loading...