Новини » Львів 26 жовтня, 2018, 17:00
Нік Вуйчич у Львові, ювілейний концерт «Мері» та новий фільм «DZIDZIO». Афіша
Фото: Юра Мартинович
Фото: Юра Мартинович

Цими вихідними у Львові обіцяють потепління, відтак – сприятливі погодні умови для проведення насиченого дозвілля. Хто потребує мотивації, той зможе послухати Ніка Вуйчича, який без рук і ніг зміг стати людиною-легендою. Фанати популярної музичної групи «Мері» зможуть послухати хіти цього колективу, а любителі нового українського кіно та «DZIDZIO» – побачити фільм «DZIDZIO Перший раз».

Про це та інше в Афіші.

У неділю, 28 жовтня, о 18:00 відбудеться виступ австралійця Ніка Вуйчича з програмою «Життя без обмежень». На стадіоні «Арена Львів» (вул. Стрийська, 199) матиме місце грандіозна подія – живий виступ всесвітньо відомого мотиваційного спікера, автора бестселлерів Ніка Вуйчича з програмою «Життя без обмежень». Нік Вуйчич – людина, що народилася без рук і ніг. Він зміг не просто реалізувати себе, але надихнути своїм прикладом тисячі людей. Нік не тільки живе повноцінним і насиченим життям, а й допомагає іншим знайти віру, надію та любов.

Скріншот із відео
Скріншот із відео

Це буде вже шостий візит Вуйчича в Україну. Під час останнього Нік зібрав на Хрещатику понад 500 000 людей. Це було дуже видовищно. На цей раз Нік виступить зі своїм надихаючим посланням у трьох містах-мільйонниках: Львові, Одесі, Києві та підтримає ініціативу українців щодо безпечної школи.

Програма візиту Вуйчича у Львові буде складатися з мотиваційного виступу перед десятками тисяч львів’ян, спілкування з представниками засобів масової інформації, бізнесу і місцевої влади, а також відвідування госпіталю для дітей з особливими потребами. Крім того, Нік проведе зустріч зі шкільним персоналом з предмету організації безпечного середовища в школі.

У суботу, 27 жовтня, о 19:00 стартує ювілейний концерт гурту «Мері» у кінотеатрі «Кінопалац ім. Довженка» (просп. Червоної Калини, 81).

«15 років у твоїх меридіанах» – назва святкової музичної програми гурту «Мері». Це голос цілого покоління, яке плуталося в «твоїх мерідіанах», кричало «хочеш забути, хочеш любити – давай».

"Мері"

Група «Мері», авторський проект її незмінного лідера та фронтмена – Віктора Винника. Команда починалась, ще у далеких 90-их, але датою народження «Мері» прийнято вважати 19 вересня 2003 року.

Музику гурту, можна охарактеризувати як поп-рок, свого часу Віктор Винник використовував такий термін, як opty-rock (оптимальний рок). Записи «Мері» доволі форматні, тому легко потрапляють до ефірів FM-станцій, але усі, хто відвідав живі виступи музикантів, скажуть, що це справжній рок.

За час свого існування Віктор Винник і «Мері» видали чотири студійні платівки «Мерідіани» 2007, «Війни в прямому ефірі» 2010, «Кулями Любов…» 2014, «Я z України» 2016. Також відзнято понад 15-ть кліпів, прем’єра останнього відео, на пісню «Просто Прощай» відбулась цієї весни на каналі М2.

Субота, 27 жовтня, о 10:00 відбудеться «YouthSpeak Forum» у Філософсько-богословському факультеті УКУ (вул. Хуторівка, 4б).

YouthSpeak Forum – конференція, метою якої є розвиток підприємницького духу та професійних навичок у молоді.

Форум складається з блоків Inspire, Engage і Act як ключових моментів у створенні будь-яких змін.

Також на вихідних триватиме ХХІІ-й сезон Lviv Fashion Week. Українські та європейські дизайнери представлять нові колекції весна/літо 2019. Більше про програму тут.

Любителі спорту зможуть насолодитися у неділю фінальною грою в матчі за чемпіонський титул української ліги американського футболу. На стадіоні СКА (вул. Клепарівська, 39а) 28 жовтня о 13:00 зустрінуться найсильніші клуби країни: львівські «Леви» та київські «Патріоти».

Виставки

Виставка «Metropolis. Минулі утопії майбутнього» у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Вежа» (вул. Підвальна, 4). У новоствореному Центрі відбудеться Львівська репрезентація проекту «Metropolis. Минулі утопії майбутнього», куратором якого виступив Павло Гудімов та арт-центр «Я Галерея», основною темою є погляди візіонерів минулого на майбутнє.

Окремим розділом виставки є проекти, присвячені повоєнній реконструкції Хрещатика і Києва загалом, що зберігаються у Національному заповіднику «Софія Київська» та Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В. Г. Заболотного у діалозі з гравюрами Джованні Батіста Піранезі.

Виставка «Еротика куртуазна та іронічна в графіці та живописі» у Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3). Виставка художників Ігоря Щурова і Йоханана Петровського-Штерна.

Виставка «Істина вина» у Палаці Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. (вул. Коперника, 15). Зібрання Галереї налічує десятки творів, які прямо чи опосередковано висвітлюють тему «людина і вино». Живопис, дібраний до виставки, презентує широку панораму дотичних до цієї теми почуттів, переживань, ідей, норм, вироблених різними культурними традиціями і віддзеркалених митцями.

Тож у відібраних полотнах йдеться про переживання і прагнення задоволення, щастя, досконалості, любові, приязні. Ці наріжні для людини теми митці кодували в образах богів, міфічних героїв, а також володарів – носіїв земного щастя та представляли, зокрема, в розмаїтих сценах бенкетів. Широке осмислення хмільних традицій та пов’язаного з ними чуттєвого і духовного досвіду відображене у творах, з якими ви познайомитесь на виставці.

Виставка «Малярство» Володимира Богуславського у Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3). Це друга персональна виставка відомого львівського живописця у залах Галереї. Перша виставка під назвою «Синє» відбулась 2014 року. Окрім того, роботи митця брали участь у тематичних виставках Галереї «Сутінки» (2013) та «Світ кота» (2015).

Виставка «Яцек Копровіч. Ретроспекція. 70» у Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3).

Вистави

Вистава «Ніч для жінок» 27 жовтня о 18:00 та 28 жовтня теж о 18:00 у Львівському академічному духовному театрі «Воскресіння» (пл. генерала Григоренка, 5).

Шестеро безробітних друзів зневірилися в тому, що можуть знайти роботу, – закрився єдиний роботодавець міста – металургійний комбінат. Оголошення в газеті інформує про те, що за вхід в бар, де показують чоловічий стриптиз, кожна дама має викласти 200 доларів. Шалена ідея приходить миттєво… На очах здивованої публіки «робітники від верстату» перетворюються на «аполлонів від стриптизу».

П’єса розповідає про життя простих британських робітників – шахтарів та металургів, причому в досить неприкрашеному вигляді. Герої постановки багато п’ють, говорять про жінок та матюкаються. Втім, особливо вульгарні вислови режисер забрав.

Моновистава «Тринадцята жінка» 28 жовтня о 18:00 у Театрі ім. Марії Заньковецької, камерна сцена (просп. Свободи, 26). Сценічне прочитання п’єси Теодозії Зарівни про долю відомої голлівудської актриси німецького походження. І хоча ім’я героїні у виставі не називають, однак лунає багато пісень Марлен Діхріх і уривків з роману Ернеста Хемінгуея. Відтак глядач відразу розуміє, що йдеться про історію любові цих відомих людей. Їхні платонічні почуття в листах тривали майже 30 років.

Вистава «Дуже проста історія» від театру «Мельпомена» 28 жовтня о 19:00 у Львівському академічному обласному театрі ляльок (пл. Данила Галицького, 1). «Дуже проста історія» Марії Ладо – це трагікомедія сучасного суспільства. Історія, яка знайома чи не кожному з нас, але чи проста вона чи ні, вирішувати вам.

Закохана пара – Даринка і Олексійко – зіштовхується з непорозумінням батьків – здавалося, що історія до болю проста і стара як світ. Проте, не все так легко на перший погляд… В стосунки закоханих втручається інше світобачення, і кохання Даринки й Олексія розглядається через дві призми.

Вистава «Крила ангела» 27 жовтня 2018 о 18:00 у Першому театрі (вул. Гнатюка, 11). Вистава про всеосяжну любов, про близькість людей, світів, сердець. Це внутрішній монолог жінки, яка любила і втратила. Вистава про ілюзії, перевтілення та про щиросердну силу здатну проникати в простір і час.

В кожного із нас своя історія, кожен із нас переживає певні етапи і періоди у житті теж по-своєму. Ще одна цікава і дуже глибока історія людини і її кохання обрамлена у жанр театральної імпровізації, за допомогою якого ви зможете побачити перевтілення людини на сцені.

Під час вистави ви станете учасником чайної церемонії, що допоможе вам проникнути та відчути цю історію ще глибше. У виставі є все – світи, люди, життя, смерть та найпрекрасніша елегія створена людиною…

Вистава «Ромео і Джульєтта в кінці листопада» 27 жовтня о 18:00 у Національному академічному українському драматичному театрі ім. Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1). Лірична комедія Я. Отченашека, сповнена любові, кохання та щастя, які не мають вікових кордонів.

Вистава для дітей «Пустотливе жабеня» 28 жовтня о 12:00 та 14:00 у Львівському академічному театрі естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (вул. Фредра, 6). Зворушлива, мила та смішна історія про маленьке жабеня, яке відкриває для себе, крок за кроком, світ наповнений пригодами. Вистава за віршованою казкою Тамари Коломієць дітей від 3 років.

Концерти

Концерт «Музика великих потрясінь» 27 жовтня о 19:00 та 28 жовтня теж о 19:00 у Будинку органної та камерної музики (вул. Бандери, 8). Два великі твори про людські трагедії та перемоги. Дві зірки світової величини та Ukrainian Festival Orchestra. Румунська виконавиця Дора Кокаш гратиме соло у Концерті для віолончелі Едуарда Елгара.

Концерт гурту «Дикі Серцем» 27 жовтня о 19:00 у клубі «Picasso» (вул. Зелена, 88). Гурт «Дикі серцем» – прогресивний поп-роковий гурт. На рахунку колективу яскраві виступи на музичних майданчиках на чолі з вокалістом Романом Миляном, учасником шоу «Голос Країни 6».

Концерт «Органні токати» 27 жовтня о 15:00 у Будинку органної та камерної музики (вул. Бандери, 8). «Токата» у перекладі з латини означає «доторкнутися». Кожен дотик органіста до клавіш народжує музику, здатну глибоко торкатися людських душ. Легкість, швидкість, імпровізація, спритність пальців, чергування мелодій у лівій та правій руці, мовби перегукування двох птахів – характерні риси цього жанру.

Концерт гурту «Пошлая Молли» 27 жовтня о 20:00 у Малевич: night club & concert arena (просп. В’ячеслава Чорновола, 2). Вони кулею увірвалися в наші плеєри та за пів року зробили те, на що інші молоді гурти витрачають майже всю свою молодість. Заповнені зали, фанати, що співають пісні в унісон та тисячі піднятих вгору рук перед сценою. Вже зараз вони написали пісні, що будуть звучати біля вогнища за десять років і ви просто не можете пропустити їх перший концерт у Львові! Зустрічайте харків’ян – «Пошлая Молли».

Концерт «Мій рідний край, моя земля» 28 жовтня о 17:00 у кінотеатрі «Кінопалац ім. Довженка» (просп. Червоної Калини, 81). Концерт за участю Народного артиста України Богдана Бенюка та Заслуженого артиста України Романа Рудого. В програмі: пісні, уривки з кінофільмів, гумор, життєві історії.

Фільми

Фільм «DZIDZIO Перший раз». Дзідзьо спізнюється на літак до Португалії, де на нього чекала мама та знайомство з дівчиною Зоряною, яку вона йому і підшукала. Мама так розгнівана легковажністю сина, що виганяє його зі своєї міської квартири та відправляє у дідову хату.

У селі Дзідзьо починає життя із дуже делікатної для себе ситуації. Його друг та сусід Бодя Павук починає розважати Дзідзя у свій брутальний спосіб. Але у чоловічий тандем втручається тендітна дівчина із дивним ім’ям Квітка. Пристрасті розпалюються, емоції вирують, інтриги посилюються. Яким буде перший раз Дзідзя?

 

Фільми «My Generation». Англія – мекка моди, рок-н-ролу та сучасного мистецтва, але так було не завжди. У 50-х роках це була країна стабільності та нудьги. Дитячі мрії стати актором чи співачкою там розбивалися вщент об прагматизм та непорозуміння батьків – в їх уяві син неодмінно мав стати бухгалтером, а дочка відвідувати курси секретарок. У приклад для наслідування вони ставили багатіїв на роллс-ройсах, а найбільшими зірками вважали чемних хлопців із «правильним» акцентом.

Але подібний стан справ не міг тривати довго і врешті-решт спричинив справжній культурний вибух. Молодь масово захоплюється сміливими ідеями та робить перші кроки у створенні сучасного мистецтва. Вулиці британських міст наповнюють хіпі, з вікон лунають Бітлз та Роллінг Стоунз, а старанні школярки змінюють шкільну форму на міні-спідниці.

Про найцікавіші моменти шістдесятих розповідає Майкл Кейн – зірковий актор, що застав розквіт нової британської культури. Фільм складається з рідкісних архівних кадрів та сучасних інтерв’ю головних зірок тодішньої арт-сцени: Міка Джаггера, Джона Леннона, Твіггі та Маріанне Фейтфулл.

 

У основі сюжету драми «Дике життя» лежить роман Річарда Форда, написаний у 1990-му році. Адаптацією сценарію зайнялися актори Пол Дано та Зої Казан. У 2016 році вони оголосили, що не будуть зніматися у власній стрічці. Головні ролі дісталися Джейку Джилленхолу та Кері Малліган. Режисерське крісло посів Пол Дано. Після зйомок у 35 стрічках це його перша режисерська робота. Прем’єра картини відбулася на початку 2018 року на кінофестивалі Санденс. Критики одностайно похвалили Дано. Сам режисер наголошує на тому, що йому завжди були цікаві історії сімейного життя і він планує і надалі знімати фільми на подібну тематику.

 

Фільм жахів «Хелловін» стане п’ятим за рахунком продовженням оригінальної однойменної стрічки, що вийшла в 1978 році. Про плани зняти продовження оголосили у травні 2016 року. Події у новому фільмі розгортатимуться через 40 років після показаних у першій частині. Акторка Джеймі Лі Кертіс, яка знімалася у більшості фільмів франшизи, повернеться на екран. Роль Майкла Майєрса виконає Нік Касл, більш відомий як сценарист та режисер. Для нього це буде четверта акторська робота у кіно, а другою була роль у першому фільмі франшизи. Творець та незмінний сценарист Джон Карпентер, автор та режисер першого фільму, який брав участь у створенні усіх стрічок франшизи, заявив, що даний фільм має стати заключним у серії.

 

Фільм «Чорний Козак» цілком волонтерський проект, знятий за мотивами твору Сашка Лірника. У створенні фільму було задіяно 487 учасників (з них майже 100 – діти). Кошти, зібрані від демонстрації фільму, будуть направлені на лікування поранених у АТО. Фільм почали знімати 25 жовтня 2008 року, і рівно через 10 років фільм виходить на екрани України. Музичні гурти, котрі були задіяні у фільмі: ДахаБраха – саундтрек фільму, зйомка у епізоді; Піккардійська Терція – «За річкою вогні горять»; Гуртоправці – «У полі».

 

Драма «Донбас» про війну на сході України створена у копродукції Німеччини, України, Франції, Нідерландів та Румунії. Режисер стрічки Сергій Лозниця сам писав до неї сценарій. Фільм складається з 13 історій, які перетікають одна в одну. Сюжети Лозниця брав з відеороликів на YouTube, які викладали очевидці та учасники подій. Загальний кошторис проекту склав 71 млн. 340 тис. грн. Свій вклад у фінансування зробило Держкіно, а також іноземні партнери, причетні до появи фільму. Основні зйомки проходили на території Кіроворградської та Дніпропетровської областей та закінчились лише за 6 тижнів до прем’єрного показу стрічки на Каннському кінофестивалі. Закордонні та українські критики зустріли картину схвальними відгуками. Стрічці присуджено приз за кращу режисеру у номінації «Особливий погляд».

 

Мелодрама «Життя, як воно є» розповідає історію стосунків декількох пар крізь роки. Події розгортаються одночасно у різні часи та на різних континентах. Студія FilmNation Entertainment придбала сценарій, написаний Деном Фогельманом у 2016 році, після того як він потрапив у «чорний список» кращих нереалізованих сценаріїв. Тоді ж було вирішено, що Фогельман сам посяде режисерське крісло. Одразу ж розпочався підбір акторів. Сюжетна лінія потребувала, аби одного й того самого персонажа грало декілька акторів у різному віці. Основні знімальні роботи розпочалися у березні 2017 року у Нью-Йорку та продовжилися у травні того ж року у Іспанії. Прем’єра стрічки відбулася у Торонто у вересні цього року.

 

Історична драма «Перша людина» розповідає про життя Ніла Армстронга, який першим ступив на поверхню Місяця. У основі фільму біографічна книга Джеймса Р. Хансена «Перша людина: Життя Ніла А. Армстронга». Права на екранізацію у 2003 році викупили Клінт Іствуд та компанія Warner Bros. Згодом права перекупила Universal Pictures. У листопаді 2015 року оголосили, що на головну роль обрано Райана Гослінга («Ла-ла-ленд», «Той, що біжить по лезу 2049»), а режисером картини став Демієн Шазелл, володар премії Оскар 2017 року за кращу режисуру («Ла-ла-ленд»). Основні зйомки велися у Атланті, штат Джорджія з жовтня 2017 по лютий 2018 року.

 

Плани зняти фільм «Веном» про головного противника Людини-павука озвучувалися починаючи з 2007 року. На головну роль затвердили Тома Харді, номінанта на премію «Оскар» за кращу чоловічу роль другого плану у фільмі «Легенда Г’ю Гласса» («The Revenant»). Режисурою займеться Рубен Флейшер («Вітаємо у Зомбіленді»).

 

Українська комедія «Скажене весілля» є продюсерським дебютом Юрія Горбунова. Режисерське крісло посів Влад Дикий. Фільм став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно. Загальний кошторис фільму – 10,8 млн гривень, з них частка Держкіно склала 1,18 млн гривень. Зйомки розпочалися 31 травня на Київщині і закінчилися у липні. У проекті також взяли участь зірки шоу-бізнесу: Потап, MONATIK, Назар Запухляк, Олег Винник, Олексій Супрун (Петро Бампер), Анастасія Оруджова (Соломія Штольц) та дует «Загорецька Людмила Степанівна» – Віктор Розовий та Святослав Антипов. Хітові саундтреки ексклюзивно для проекту створює музичний продюсер фільму Олексій Потапенко (Потап).

Мультики

Анімаційний фільм про добрих інопланетян «Луїс і прибульці» знято спільно Німеччиною, Данією та Люксембургом. Режисурою мультфільму займалися Крістоф Лауенштейн та Вольфганг Лауенштейн. Вони ж писали сценарій разом з Шоном Маккормаком. Світова прем’єра відбулася у серпні 2018 року.

12-річний хлопчик на ім’я Луїс – напівсирота. Його виростив батько, який усе своє життя палко вірить в існування позаземних цивілізацій. Покладаючись на досвід тата, не сумнівається у цьому і Луїс. Через це директор школи, у якій навчається хлопчик, навіть задумав здати його у спецінтернат. Але відмовлятись від своїх переконань Луїс не планує, оскільки на власні очі побачив прибульців. Це троє милих створінь – Мог, Наг і Вабо. Вони невдало приземлилися поблизу будинку хлопчика. Аби повернутися додому їм потрібно знайти на Землі запчастини для ремонту своєї літаючої тарілки. Допомагатиме гостям планети у цьому саме Луїс.

 

Мультфільм «Пітер Пен: У пошуках магічної книги» – екранізація відомого сюжету від індійських мультиплікаторів. Герой вперше з’явився у книзі 1902 року. Він швидко набув шаленої популярності. Пітер Пен ставав героєм книг, про нього писали п’єси, що з успіхом йшли та досі йдуть на сценах по всьому світу. Перші спроби екранізації були ще в еру німого кіно. Дана стрічка є 16-ю у списку повнометражних фільмів та мультфільмів про хлопчика, що не хоче дорослішати.

 

Мультфільм «Смолфут» про поселення єті високо у горах з’явиться на екранах стараннями великої творчої команди. Режисерами мультфільму були Кері Кіркпатрік («Лісова братва») та Джейсон Рейсіг, для якого фільм став дебютним. Над сценарієм працювали режисер Кері Кіркпатрік, Гленн Фікарра та Джон Рекуа.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 04:39 :48