Новини » Світ 26 жовтня, 2018, 11:27
Між динозаврами і птахами: палеонтологи виявили новий вид древніх тварин
Джерело: naked-science.ru
Джерело: naked-science.ru

Міжнародна команда дослідників виявила новий вид археоптерикса, який еволюційно розташований ближче до сучасних птахів, ніж до рептилій і давніх динозаврів.

Доктор Джон Наддс з Манчестерського університету і його колеги провели перше у світі синхротронне дослідження одного з 12 відомих представників виду археоптерикс. Команда виявила, що ця скам'янілість, відома як «зразок номер вісім», фізично набагато ближче до сучасних птахів, ніж до рептилій. Зразок має досить еволюційних відмінностей для того, щоб вважатися новим видом – Archaeopteryx albersdoerferi, пише naked-science.

У дослідженні, опублікованому в журналі Historical Biology, вчені пишуть, що деякі відмінні скелетні риси Archaeopteryx albersdoerferi включають в себе злиття черепних кісток, різні елементи грудного пояса і крил, а також посилену конфігурацію кистьових і п'ясткових кісток.

Фото: Manchester University
Фото: Manchester University

Ці характеристики частіше спостерігаються у сучасних птахів, які літають і відсутні у старіших видів Archaeopteryx lithographica, більше схожих на рептилій і динозаврів.

Зразок номер вісім – наймолодший з 12 відомих зразків: він молодший інших приблизно на півмільйона років. Така різниця у віці стала ключовим фактором при описі його як нового виду.

Археоптерикс вперше охарактеризували як «відсутню ланку» між рептиліями і птахами в 1861 році. Як уже згадувалося, всього було знайдено 12 зразків, всі вони належать до пізнього юрського періоду (близько 150 мільйонів років тому).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 14:34 :00