live

Бутусов: Розслідування розстрілів на Інститутській – одна з найкраще доведених справ

ZIK

Розслідування розстрілів 20 лютого на Інститутській – одна з найкраще доведених справ. Уже встановлено чітко, яка зброя використовувалась та хто стріляв. Однак зараз у нас немає належно розробленого законодавства для розгляду саме таких злочинів.

Таку думку в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK висловив журналіст Юрій Бутусов.

Він наголосив: як член групи воєнно-тактичної експертизи розстрілів на Майдані безпосередньо спілкується із слідчими та ознайомлений із матеріалами справи. Тож вважає, що справи розстрілів на Майдані, і зокрема на вулиці Інститутській 20 лютого, – один зі злочинів, розслідування яких є найкращим.

«Встановлене озброєння, відомо хто стріляв, це закріплено за номерами. Є повністю уся експертиза з відеозаписами вбивств, які точно відповідають позиціям бійців «Беркуту», до того ж конкретно в той момент, коли вони стріляли і падали люди. Проведена вся трасологія», – запевнив журналіст.

Тому, за його словами, коли «штатні представники російської агентури в Україні» говорять, ніби тут нічого не розслідується – це просто маніпуляція людьми або ж «демонстрація власної неосвіченості» щодо елементарних питань.

«Коли судили нацистських злочинців, і вся влада нацистської Німеччини сиділа на Нюрнберзькому процесі, цей трибунал розпочинався з того, що союзники та всі переможці у Другій світовій війні створили спеціальне законодавство для розслідування конкретно цих злочинів. У нас ж зараз немає такої законодавчої бази, а весь КПК – ще радянський і до того ж був зіпсований у 2012 році. До всього наша державна машина ще й непрофесіональна та хаотична, із безкінечною зміною слідчих. Тому, звичайно, у цих умовах вона дуже погано, повільно і зі скрипом доводить ці справи до суду», – вважає Бутусов.

Однак, він підкреслив: самі вбивства, включно з тим, хто стріляв – уже розслідувано.

«Тільки-но наша судова машина доповзе до цього, люди побачать абсолютно об’єктивну експертизу. Коли ж це відбудеться – питання до процесуального кодексу», – наголосив Юрій Бутусов.

Та водночас, коментуючи тему Майдану, народна депутатка України Тетяна Чорновол вибухнула обуренням.

«Зараз, у тих умовах, коли інформаційний простір захопили вороги, а величезні ресурси «колишніх» працюють проти тої влади, що намагається бути цивілізованою, демократичною, ми тому обмежені засобами», – заявила депутатка.

Після цього вона додала: «Більше не хочу бути на цьому шоу, я краще піду» і покинула студію.

Як повідомлялось раніше, родини Героїв Небесної Сотні погодилися не тимчасове перенесення меморіалу з центру Києва для проведення експертиз у справах Майдану. Адже ще 17 липня Генеральна прокуратура почала слідчий експеримент у центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану».Loading...
Loading...
Loading...