Новини » Світ 25 жовтня, 2018, 17:35
Знайдено найдавнішу зброю Америки
Фото: Texas A&M University
Фото: Texas A&M University

Науковці з Техаського університету A & M виявила найстарішу зброю, знайдену в Північній Америці. Це спис, вік якого оцінюють у 15 500 років. Відповідне відкриття зробила група вчених, які працювали під керівництвом професора Майкла Уотерса.

Про це повідомляє Phys.org.

Наконечник списа разом з останками багатьох інших видів зброї знайшли на поселенні, розташованому приблизно за 65 км на північний захід від Остіна. Цю пам’ятку археології інтенсивно вивчають впродовж останніх 12 років.

Навершя знайшли у шарі, якому приблизно 15 500 років. Таким чином, спис старший за списи культури Кловіс, яку протягом десятиліть вважали найдавнішою культурою Америки.

«Безсумнівно – спис використовували для полювання. Це відкриття є важливим з огляду на те, що досі не знаходили списів, старших за культуру Кловіс, а лише кам’яні знаряддя. Цей же спис старший, ніж наконечники списів культури Кловіс і Фолсом. Культура Кловіс датується 13 000-12 700 роками, а Фолсом є молодшою. Археологи завжди мріють знайти знаряддя старші за Кловіс. І власне з таким артефактом ми маємо справу у цьому випадку», – підкреслив Вотерс.

«Заселення в Америці під час останнього зледеніння було складним процесом і це можна простежити на генетичному типі жителів континенту. Зараз же ми починаємо це бачити і в археологічних пам’ятках», – додав науковець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 07:08 :02