Новини » Економіка 25 жовтня, 2018, 12:58
Землянський: З якого переляку Україна винесла тарифи ключовим питанням у меморандумі із МВФ?
ZIK
ZIK

Владі потрібно припинити підвищувати тарифи і знайти інші джерела компенсації дефіциту бюджету. До того ж, слід переглянути зовнішню політику України та умови погашення боргу перед МВФ, адже нинішня соціально-економічна ситуація не дозоляє виконати попередні зобов’язання.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» розповів експерт з енергетики Валентин Землянський.

«Що мають тарифи до співпраці із МВФ? З якого переляку Україна поставила питання тарифів структурним маяком у меморандумі із Фондом?», – обурювався Землянський.

На його думку, владі слід просто припинити піднімати тарифи і знайти інші джерела компенсації бюджетного дефіциту.

«Про який дефіцит у газовому питанні може йтися? Навіть знижені у двічі тарифів, які були до цього подорожчання, давали можливість функціонувати «Нафтогазу» та «Укргазвидобуванню ще й із прибутками», – зазначив енергоексперт.

За його словами, 3,5-4 тисячі гривень за тисячу кубометрів газу – та ціна, яка відповідає економічним реаліям.

«Тоді «Укргазвидобування» не отримує рентабельність у 300% на продажі газу, що добувають в Україні. «Нафтогаз» за цих умов припинить прив’язуватись до хабу, а заключатиме нормальні, прямі довготермінові контракти не лише із «Газпромом», – вважає Землянський.

Тож він переконаний: владі потрібно переглянути зовнішню політику України, яка зараз спрямована на подальше збільшення кредитних заборгованостей. Адже за такою стратегією ми лише боргами перекриваємо борги.

«Рано чи пізно це призведе до дефолту, питання тільки в тому, коли це станеться», – зауважив Землянський.

Тому він переконаний: такий напрямок зовнішньої політики необхідно змінити.

«Слід все переглянути і наголосити, що поточна соціально-економічна ситуація не дозволяє реалізовувати умови угоди чи ті зобов’язання, які ми на себе взяли», – вважає експерт.

Для цього, на його думку, треба реструктуризувати заборгованість перед МВФ, не перекриваючи її кредитами, а ініціювавши перегляд умов погашення боргу.

Як повідомлялось, Кабмін підняв ціну газу для населення на 23%. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що влада була змушена піти на такий крок, щоб отримати черговий транш від МВФ для уникнення дефолту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-19 09:52 :24