Новини » Політика 25 жовтня, 2018, 20:59
За спиною владної еліти Угорщини стоїть Росія, – Іван Заєць
ZIK
ZIK

Протистояння, яке розкручує угорська сторона з Україною на Закарпатті і щодо НАТО - це відгомін шовінізму, ревізіонізму певної частини угорської політичної еліти. За спиною цієї еліти стоїть Росія, і це не є секретом.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат VI скликання Іван Заєць.

Та практика, зазначає гість студії, яка склалася сьогодні з допомогою Угорщини, представників угорської нацменшини, не відповідає чинному законодавству України, і її треба переглядати.

«Я прихильник того, щоб не заплющувати очі на серйозні речі, а говорити, що за цим стоїть, якщо ми справді говоримо з позиції національної безпеки України. Для мене очевидно, що це протистояння, яке розкручує угорська сторона з Україною і зокрема по лінії НАТО – це відгомін шовінізму, ревізіонізму, яким керується певна частина угорської політичної еліти, а за спиною цієї еліти стоїть Росія. І це не є якимось секретом», – зазначив народний депутат попередніх скликань.

За його словами, РФ – це перший терорист у світі, і вона на свої прапори підняла реалізацію політики глобального реваншизму. Мета Росії – створити клуб реваншистів і переглянути ситуацію, яка склалася у Європі.

«Весь реваншизм, який сьогодні піднімає голову в Європі, і зокрема через проект «Північний потік», чи претензії з боку наших сусідів, це все підживлюється з боку Росії. Тому це не прості речі», – вважає Заєць.

Пан Заєць переконаний, що треба розрізняти те, що відбувається в угорській меншині і те, що нам нав'язує Угорщина. Тому що проблем з угорською національною меншиною в Україні немає.

«Я знаю такий прикрий факт, що на Сході України 24 жовтня загинув угорець, який воював на боці України. Угорщина переслідує свої цілі. Вона використовує національну меншину в своїх цілях, зокрема на виборах», – прокоментував гість програми.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина негайно відкличе вето на проведення комісії Україна-НАТО, як тільки українська сторона перестане порушувати права угорської національної меншини у Закарпатті, зокрема перегляне закон про освіту і відновить право закарпатських угорців на навчання рідною мовою.

До слова, Павло Клімкін зустрівся 24 жовтня з Петером Сійярто у Варшаві. За підсумками зустрічі Клімкін заявив, що формулювання посади угорського урядового «уповноваженого по Закарпаттю» буде змінено наступного тижня, після чого в Міністерстві закордонних справ України введуть схожу посаду. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 17:47 :31