Новини » Політика 25 жовтня, 2018, 21:42
Віталій Купрій вважає владу Угорщини імперіалістською
ZIK
ZIK

Будь-яка імперія хоче відродитися і розвиватися, тому угорці будуть постійно наполягати на поверненні територій із хоча б частково їхнім населенням. Через це конфлікт між Україною та Угорщиною не залагодиться.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат Віталій Купрій.

Відповідаючи на запитання глядачки, чи залагодиться конфлікт між Україною та Угорщиною, пан Купрій сказав, що не залагодиться, і на те є певні причини.

«Австро-Угорська імперія була потужною, і її володіння простягались на частину території незалежної України. А будь-яка імперія хоче відродитися і розвиватися, вона і далі хоче проводити свою експансію. І в цій ситуації угорці постійно будуть наполягати і претендувати або на повернення якихось територій з їхнім населенням, або на ще щось. Так робить Росія, Великобританія. От Україна не була ніколи імперією, і нам, у першу чергу, треба захищати наші території», – відповів народний обранець.

Однак, за його словами, проблема набуття українцями другого угорського громадянства лежить в іншій площині. Люди намагаються отримати угорський паспорт, тому що вони бідно живуть, не можуть знайти робоче місце в Україні і змушені їхати в пошуках роботи за кордон. 

«Держава змушує їх це робити. До таких людей пред'являти претензії не потрібно. Я вважаю, що треба підняти життєвий рівень населення, дати людям роботу і тоді можна щось вимагати. Цього влада не робить», – переконаний Купрій.

Пан Купрій переконаний, інша справа, що не можна людей із громадянством іншої країни допускати до зайняття державних посад, у тому числі депутатства. Для цього потрібно ввести відповідну графу для кандидатів.

«Якщо людина балотується, але має друге громадянство, то вона або збреше і стане злочинцем, за що можна посадити, або автоматично втратить таке право. Тоді Україна запанує, і будуть правити українці», – вважає гість програми.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина негайно відкличе вето на проведення комісії Україна-НАТО, як тільки українська сторона перестане порушувати права угорської національної меншини у Закарпатті, зокрема перегляне закон про освіту і відновить право закарпатських угорців на навчання рідною мовою.

До слова, Павло Клімкін зустрівся 24 жовтня з Петером Сійярто у Варшаві. За підсумками зустрічі Клімкін заявив, що формулювання посади угорського урядового «уповноваженого по Закарпаттю» буде змінено наступного тижня, після чого в Міністерстві закордонних справ України введуть схожу посаду. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-26 08:28 :14