Новини » Політика 25 жовтня, 2018, 18:16
Угорщина пробує проштовхнути власні «хотєлки» в українське законодавство, – Іван Заєць
ZIK
ZIK

Двосторонньою угодою щодо захисту національних меншин Угорщина, не відшукавши правових механізмів у межах ЄС, хоче проштовхнути в українське законодавство свої «хотєлки».

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат VI скликання Іван Заєць.

Гість програми, коментуючи інформацію щодо зустрічі українського та угорського очільників МЗС та щодо ситуації із загостренням відносин між Україною та Угорщиною, зауважив, що «потепління» на цей момент не бачить. Він нагадав про заяву Петера Сійярто, що Угорщина відкличе вето щодо проведення комісії Україна-НАТО після того, як Україна перегляне закон про освіту та відновить право закарпатських угорців на навчання рідною мовою. Іван Заєць зауважив, що нічого у позиції Угорщини не змінилося.

Гість програми критично висловився і щодо запропонованої Угорщиною двосторонньої угоди щодо захисту національних меншин.

«Усі «хотєлки», які угорська сторона хотіла проштовхнути в наше законодавство, в нашу державу, в європейських механізмах не знайшли підтримки. Венеційська комісія не відкинула право українців надавати освіту державною мовою. Тому Угорщина бачить, що в межах Європейського Союзу не вдається відшукати правових механізмів, і вона хоче вийти на двосторонню угоду і починати принаймні затягувати цей процес… і проштовхнути через цю угоду свої «хотєлки», – зазначив Іван Заєць.

Гість програми також звернув увагу на те, чи є симетричною запропонована посада «уповноваженого по Закарпаттю» до угорської посади. Зокрема нині не відомо, які повноваження угорського представника залишать, каже Іван Заєць, наголосивши, що в цьому питанні може йтися про втручання у державний суверенітет України.

«Нині треба обережно ставитися до їхніх пропозицій», – резюмував гість програми.

Нагадаємо, Павло Клімкін зустрівся 24 жовтня з Петером Сійярто у Варшаві. За підсумками зустрічі очільник МЗС України заявив, що формулювання посади угорського урядового «уповноваженого по Закарпаттю» буде змінено наступного тижня, після чого в Міністерстві закордонних справ України введуть схожу посаду.

Як повідомляли,в Угорщині заявили, що негайно відкличуть вето на проведення комісії Україна-НАТО, як тільки українська сторона перестане порушувати права угорської національної меншини у Закарпатті, зокрема перегляне закон про освіту і відновить право закарпатських угорців на навчання рідною мовою.

Раніше консула Угорщини у місті Берегове, який роздавав угорські паспорти, оголосили персоною нон-грата.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 03:48 :54