Садовий на Безпековому форумі назвав Саакашвілі агентом Росії, а потім вкусив себе за язик

Андрій Садовий та Міхеїл Саакашвілі. Фото: ZIK

Сьогодні на Безпековому форумі у Львові міський голова Львова, лідер партії «Самопоміч» та кандидат у Президенти України Андрій Садовий заявив, що єдиний російський агент, якого вдалося знешкодити – це екс-президент Грузії й екс-голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі. Та згодом, коли інформація з’явилася в медіа, політик написав виправдання, що, мовляв, його неправильно зрозуміли.

Про це з Безпекового форуму повідомляє кореспондент ІА ZIK.

«Ворог буде робити все можливе, щоб залізти всередину, щоб створювати проблеми в нас в країні і впливати на наших політиків. І ми сьогодні знаємо тих людей, які працюють на Путіна. Знаємо їхні прізвища – Медведчук, Вілкул, Добін, Новінський, Рабінович. Вони відкрито їздять у Росію, отримують інструкції, є власниками медіа», – сказав він.

Далі Андрій Садовий сказав, що єдиним російським агентом, якого знешкодила чинна влада, є Міхеїл Саакашвілі.

«А що ми робимо для того, щоб припинити їхню діяльність? Ми маємо один приклад в Україні, коли ми знешкодили дуже серйозного російського агента. Це був колишній президент Грузії Саакашвілі, він був видворений з України і це був приклад. А що з іншими?», – додав Садовий.

Дуже швидко, коли заголовки львівських ЗМІ та соцмережі зарясніли повідомленнями про те, що Садовий, який колись відкрито приймав «на каві» скандального політика, тепер визнає його «агентом Кремля», він почав виправдовуватись на своїй Фейсбук сторінці:

«Випереджуючи «сенсаційні» заголовки: «Садовий назвав Саакашвілі агентом Росії». ПОЯСНЮЮ!

Сьогодні під час відкриття Lviv Security Forum в якості неспроможності влади виявляти та знешкоджувати агентів впливу Путіна в Україні, я заявив, що українські спецслужби за весь час війни спромоглись знайти лише одного «агента Росії». Ним «виявився» екс-президент Грузії Саакашвілі, який буцімто готував проросійський переворот. І все! Більше нікого, хто працює на Росію, на думку СБУ, нема! Медведчук, Новинський, Вілкул, Рабіновіч, Бойко. До них питань у влади нема!

Так от. Саакашвілі ані агентом Росії, ані ворогом України не вважаю. Позбавлення його громадянства і видворення з України – це приниження в першу чергу самої України.

Mikheil Saakashvili, одним з перших моїх рішень буде повернення Тобі законного громадянства України».

Читайте також: Що спільного між Путіним і Садовим? Аналогію навіяв французький політолог

Деталі дивіться у відео з 13 хвилини.

Справді, простим львівським журналістам важко осягнути всю глибину месіанського задуму Андрія Садового. Але беручи пряму цитату, подану вище, точно не випливають висновки, описані Садовим у пості-виправданні.

Та й у ньому Андрій Іванович спромігся «скривити душею», назвавши випадок з Саакашвілі єдиною гучною операцією спецслужб України проти агентів Кремля. Тут йому варто було б згадати ще хоча б одне знешкодження та затримання – групи Савченко-Рубана.

Також хочемо нагадати позицію Садового щодо Саакашвілі під час буремних подій з проривом кордону та кавою у гостинного мера Львова 7-10 вересня 2017 року.

«Люди [Порошенко – ZIK] повинні виправляти помилки, які роблять. На мою думку, була допущена помилка, коли Саакашвілі було позбавлено громадянства. Цю помилку треба виправити. Незабаром він приїде на пункт пропуску «Краковець», пройде паспортний контроль, заїде до Львова, підемо тоді разом на каву. Все буде добре», – розповів Андрій Садовий.

На запитання, чи поїде мер особисто зустрічати друга Саакашвілі, той відповів категорично: «Ні».

«Ні, до Краковця не поїду. У пункті пропуску будуть депутати Верховної Ради [зокрема, і від партії «Самопомочі» – ZIK]. У них є дипломатичні паспорти, вони можуть вільно увійти на територію Польщі», – зазначив мер Львова.

І у день візиту Саакашвілі до Львова Андрій Садовий у коментарі одному з центральних каналів заявив:

«Гості переночують, а зранку будуть рухатись у столицю. Тому що, як обіцяв Міхо, після перетину кордону він приїхав до Львова – все як домовлялись.

У місті знаходяться у дуже особливому стані, тому що ми сьогодні побачили нетипові речі у нашій країні, коли громадян держави не впускають на територію країни, зупиняють поїзди, роблять мінування – такого я не пригадую. Це є приниження гідності людини. Тому я думаю, що всі ці речі повинні мати відповідну оцінку».Loading...