Новини » Політика 25 жовтня, 2018, 20:49
Резолюція Європарламенту щодо Азову: з’явилася реакція Росії

Глава комітету Ради Федерації з міжнародних Костянтин Косачов вважає зайвими поради Європейського парламенту щодо ситуації в Азовському морі, де суперечки, за його словами, повинні вирішувати між собою тільки Росія і Україна.

Про це передає «Сегодня».

Європейський парламент ухвалив 25 жовтня резолюцію, в якій депутати висловлюють стурбованість у зв’язку з нестабільною ситуацією в Азовському морі. Європейські парламентарії висловлюють в документі побоювання, що вона може перерости у відкритий конфлікт.

Європарламент уповноважив верховного представника у закордонних справах і політиці безпеки «заявити за погодженням з країнами-членами, що санкції проти Росії будуть посилені в разі, якщо конфлікт в Азовському морі посилиться».

«Пікантність ситуації ще й у тому, що ніякий Європарламент, як і Євросоюз в цілому, не має відношення до Азовського моря, де суперечки повинні вирішувати тільки дві країни – Росія і Україна. Тому «поради стороннього» в даному випадку зайві і повинні бути відправлені в ту ж корзину, де колишні хамські рішення, наприклад, про санкції до будівельників кримського мосту», – заявив Косачов.

Нагадаємо, у прийнятій Європарламентом резолюції по агресії РФ в Чорному і Азовському морях засуджується будівництво кримського мосту, а також причетність до його зведення європейських компаній в обхід санкцій.

19 лютого Україна подала проти Росії позов у ​​Міжнародний арбітраж з морського права, який доводить, що Росія порушила суверенні права України в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці. Український Меморандум показав, що з 2014 року Росія незаконно усунула Україну від реалізації своїх прав прибережної держави; використовувала і продовжує використовувати суверенні ресурси України для своїх власних цілей; узурпувала право України регулювати власні приморські райони.

У той же час Росія поскаржилася Міжнародному арбітражу на позов України. В українському МЗС пояснили, що суд в Гаазі спочатку буде приймати рішення за скаргою Москви, і тільки потім розгляне справу по морському праву по суті.

Нагадаємо: Європейський парламент 25 жовтня схвалив резолюцію про порушення Росією міжнародного права в Азовському морі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 18:55 :22