Новини » Політика 25 жовтня, 2018, 0:43
Протоієрей УПЦ КП Трофимлюк пояснив, яким може бути статус Помісної церкви
ZIK
ZIK

Статус Української помісної церкви залежить від рішення Константинопольського Патріархату.

Про це зазначив член Вищої церковної ради Української православної церкви Київського патріархату Олександр Трофимлюк у ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

«Зараз ми тільки готуємося до переговорів з Української автокефальною церквою, і дійсно, повноцінний діалог ще не розпочався. Але ті питання, які піднімає глава УАПЦ Митрополит Макарій, всі можливі для обговорення», – запевнив Олександр Трофимлюк.

Також він зазначив, що від української сторони не залежить те, який статус матиме новостворена Помісна церква – митрополичий, чи патріарший.

«Статус Української помісної церкви залежить від рішення Константинопольського Патріархату. Вірогідно, що це може бути митрополича модель, яка нижча за статусом, ніж патріарша. Утім, ми все таки сподіваємося, що зважаючи на величину нашої церкви, на кількість навчальних закладів, Українська церква достойна того, щоби бути патріархатом. До того ж, православна церква України одна з найбільших у світі», – зауважив протоієрей УПЦ КП Трофимлюк.

Утім, додає він, незважаючи на бажання церкви, Україна буде вдячна за те, що вирішить Константинопольський Патріархат.

«На останньому Синоді Київського патріархату був прийнятий компромісний варіант, коли існує кілька титулів предстоятеля УПЦ КП для зв’язків з іншими помісними православними церквами», – пояснив Олександр Трофимлюк.

Як повідомлялося, представник Константинопольського патріархату, митрополит Гальський Еммануїл вважає, що автокефалія Українській церкві буде надана за дуже короткий проміжок часу, напевне, у наступні тижні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-24 12:12 :49