Новини » Політика 25 жовтня, 2018, 19:19
Представник товариства угорців визнав, що дехто з учителів в Україні отримує гроші від Угорщини
ZIK
ZIK

Фінансову допомогу від уряду Угорщини надають учителям на Закарпатті, притім її отримують практично всі викладачі, незалежно від національності, які працюють у школах з угорською мовою викладання.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення повідомив заступник голови Київського товариства угорців Тібор Томпа.

Тібор Томпа, коментуючи інформацію про те, що угорський уряд вирішив фінансово підтримати угорських викладачів на Закарпатті, наголосив, що кошти – це, насамперед, допомога вчителям.

«Це допомога не тільки угорцям – її отримують практично всі викладачі, незалежно від національності, які працюють у школах з угорською мовою викладання», – пояснив Тібор Томпа.

Заступник голови Київського товариства угорців, коментуючи думку стосовно того, що кошти Угорщина мала б передавати організаціям чи товариствам, а не виплачувати напряму педагогам, наголосив, що в Україні вчителі не є прирівняні до державних службовців.

«Я думаю, що це не становить жодної небезпеки для України. На Закарпатті немає жодного сепаратизму, ніколи й не буде», – заявив він.

Що ж до інформації про фінансування Угорщиною муніципальної національної гвардії, яка має захищати місцевих угорців, Тібор Томпа запевнив – це нісенітниця та провокація.

«На Закарпатті немає національного протистояння. Є економічні проблеми, як і у всій Україні. Їх потрібно разом вирішувати, піднімати економіку та робити кроки, щоб рівень життя, незалежно від національної приналежності, був у всіх гідний», – зазначив Тібор Томпа.

Нагадаємо, Павло Клімкін зустрівся 24 жовтня з Петером Сійярто у Варшаві. За підсумками зустрічі очільник МЗС України заявив, що формулювання посади угорського урядового «уповноваженого по Закарпаттю» буде змінено наступного тижня, після чого в Міністерстві закордонних справ України введуть схожу посаду.

Як повідомляли, в Угорщині заявили, що негайно відкличуть вето на проведення комісії Україна-НАТО, як тільки українська сторона перестане порушувати права угорської національної меншини у Закарпатті, зокрема перегляне закон про освіту й відновить право закарпатських угорців на навчання рідною мовою.

Раніше консула Угорщини у місті Берегове, який роздавав угорські паспорти, оголосили персоною нон-грата.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 14:57 :29