Новини » Світ

Польські праві хочуть ввести до парламенту двох представників діаспори

Польський Сенат. Фото: polskieradio.pl

До Сенату Польщі (верхньої палати парламенту) внесуть проект поправки до конституції, що збільшує число сенаторів зі 100 до 102.

Про це у середу, 24 жовтня, заявив спікер Сенату РП Станіслав Карчевський (Закон і справедливість), – повідомляє TVN 24.

«Буде представлено проект змін до конституції, що передбачає збільшення кількості сенаторів зі 100 до 102. Два місця передбачать для сенаторів, обраних діаспорою. Одне для майбутнього сенатора з-за східного кордону, інше – західного. Такі наші плани», – заявив Карчевський на брифінгу в середу.

Спікер розраховує на підтримку усіх фракцій парламенту щодо цих нововведень. Зокрема, він підкреслив, що «у соту річницю відновлення незалежності Польщі всі фракції, всі сенатори, а згодом і депутати проголосують одноголосно» за додаткові місця для представників польської закордонної громади. На його думку, «це було б символічною подякою діаспорі за її величезний внесок у відновлення незалежності».

Карчевський вперше озвучив таку пропозицію під час Економічного форуму в Криниці. Він висловив сподівання, що пропозиція буде «дуже швидко проведена через парламент» і у 2019 році буде можливим обрання сенаторів від діаспори. Зараз польські громадяни, які беруть участь у виборах за кордоном, голосують за кандидатів у Варшавському окрузі до Сенату. Те ж саме стосується і виборів до Сейму – голоси за кордоном віддаються за кандидатів з Варшавського округу.

Loading...