Новини » Політика 25 жовтня, 2018, 22:00
Олександр Палій про збагачення олігархів: Нині купують металургію
ZIK
ZIK

Єдиним позитивом є те, що більшість олігархів, які потрапили до списку найбагатших українців, уже фактично не мають своїх фракцій у парламенті.

Таку думку висловив політолог Олександр Палій у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Законодавчі зміни в Україні, які були проведені, за словами експерта, не торкалися реальної суті речей, а були здебільшого декоративними, іноді сміховинними та непрофесійними.

«А реальна суть речей полягає в тому, що олігархи ще в радянські часи отримали прибуткові підприємства, здебільшого металургійні комбінати, умовно кажучи, за дві копійки.

І свій сьогоднішній статок вони здобули за рахунок підняття ціни на метали, яка зараз для України достатньо сприятлива. А також за рахунок того, що під час війни у 2014 році Україні вдалося зупинити агресора, і зараз вже ніхто не очікує такого колапсу, який прогнозували на 2014-2015 роки, коли ціни на такі активи стрімко впали. Сьогодні ж металургійна сфера, так само, як і аграрна, впевнено зростає», – пояснив Олександр Палій.

Щодо лобі, каже політолог, то воно існує в багатьох країнах у легальній формі. Натомість в Україні така практика прийняла досить спотворену форму.

«Такого немає в жодній цивілізованій країні, щоб депутати цілими фракціями брали хабарі за проштовхування закону. Тому парламентарі, гарантувавши собі безкарність, за рахунок просування інтересів олігархів заробляють великі гроші», – підкреслив Палій.

Він зауважив, що єдиним позитивом є те, що більшість олігархів, які потрапили до списку найбагатших українців, уже фактично не мають своїх фракцій у парламенті.

«Якщо порівнювати статки людей, які сьогодні перебувають при владі, то в Президента Порошенка вони зросли на 10%, тоді як у народного депутата Вадима Новинського з «Опозиційного блоку» – на 94%. Чому? Тому що металургію зараз купують, а цукерки – не дуже», – констатував Олександр Палій.

Як повідомлялося, економіст Олександр Савченко пояснив, як олігархи сприяють девальвації гривні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 13:31 :32