Новини » Львів 25 жовтня, 2018, 14:36
На річці Верещиця мор риби та раків, імовірно, через викиди місцевих заводів

Місцеві жителі заявлять, що на Городоччині сталося екологічне лихо. З водойм річки Верещиці біля села Поріччя масово намагаються втекти раки. Кволих, майже нерухомих, з дивним сірим нальотом і слизом на панцирі їх добивають на березі гризуни і птахи. На поверхню води спливає і мертва риба. Такого мору місцеві жителі раніше не бачили.

Про загибель раків кореспонденту «Високого Замку» повідомила стурбована жителька Поріччя, вчитель за фахом Мирослава Книш, її хата за якихось 20 метрів від річки. Аномалію разом з братом помітили у минулу суботу, але і у всі наступні дні бачили, як все живе пробувало втекти з Верещиці.

«Швидше за все, раки вилазять на берег через забруднену агресивними нечистотами воду. Ми навіть не сподівалися, що стільки багато раків водиться у нашій річці. Свого часу, коли у Верещицю потрапив мазут із Черлян, вони вимерли. Незабаром річка відновила свої багатства. А тепер ось знову така біда… По Верещиці пливуть якісь клапті, на прибережних кущах залишився незрозумілий осад, якого раніше не було. Вода має різко неприємний запах. Син мій ходив по берегу – бачив багато мертвих раків. Здорового рака важко зловити. А я за якусь хвилину назбирала їх 14 штук. Маленькі рибки косяками прибиваються до берега, прагнучи вижити…», – розповіла Мирослава Книш.

Брат пані Мирослави, Руслан, який працює електриком і входить до місцевого Товариства мисливців і рибалок, пробував врятувати раків. Разом із сестрою збирали їх у відра, відмивали у трьох водах, випускали у чистий ставок.

Люди у Поріччі припускають, що екологічне лихо сталося внаслідок скидання у воду шкідливих продуктів переробки одним із переробних підприємств, яке функціонує у місті Городку. Підозрюють, що там мили цистерни, і цей «плин» скинули у річку Верещицю.

Жителі Поріччя неодноразово дзвонили з цього приводу на «гарячу лінію» різних відповідних інстанцій, проте жодної інспекції так і не дочекалися.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 01:23 :34