Новини » Суспільство

Інженери створили дрона-комаху, який важить 100 грам, а може перевозити 4 кг

Мікродрони FlyCroTug здатні працювати, як комахи, чіпляючись за нерухомі предмети, щоб піднімати і тягнути важкі вантажі.

Мініатюрні безпілотні літальні апарати відрізняються економністю, високою маневреністю і простотою, однак вони занадто легкі і слабкі для того, щоб активно взаємодіяти з середовищем, в якому використовуються. Мікродрони можуть вести розвідку і спостереження, але не здатні підняти вантаж хоча або натиснути на ручку дверей, щоб відчинити їх. Вирішення цієї проблеми запропонувала команда інженерів з Швейцарії і США на чолі з відомим експертом з Федеральної політехнічної школи Лозанни Даріо Флореан (Dario Floreano). Як це нерідко буває, ідею вони «підгледіли» у природи, пише naked-science.

У статті, опублікованій в журналі Science Robotics, розробники відзначають, що оси часто перетягують досить вражаючі для своїх розмірів вантажі, незважаючи на те, що однієї підйомної сили їх крил для цього недостатньо. Для цього комаха чіпляється за нерухомий предмет – за дерево, а часто просто за ґрунт – і використовує його як опору, поступово перетягуючи вантаж. Так само діють і мінідрони FlyCroTug: при власній масі всього в 100 грамів вони можуть переміщати в 40 разів більше.

Безпілотник оснащений тросом, яким він чіпляє предмет, після чого відлітає на деяку відстань і кріпиться за стійкий нерухомий предмет за рахунок адгезивної ділянки своєї поверхні, а також мікроскопічними гачками, як у застібки-липучки. Залишається лише включити двигуни і тягнути. Демонстрації, записані розробниками, вражають, однак і вони визнають, що для реальних застосувань такі дрони ще занадто недосконалі.

По-перше, вони все одно не можуть нести на борту акумулятори, що забезпечують їм більше кількох хвилин роботи. По-друге, сама ідея FlyCroTug має на увазі широку універсальність функцій, тобто здатність мікродрона самостійно, як та оса, вирішувати всі завдання, пов’язані з перетягуванням будь-якого відповідного предмета.

 

Loading...