Новини » Економіка 25 жовтня, 2018, 15:14
Експерт: В уряду не було вибору щодо ціни на газ
ZIK
ZIK

Уряд був змушений підвищити тарифи на газ для населення, адже 2018-2019 роки є піковими у виплатах зовнішніх боргів. До того ж, тут йдеться не лише про співпрацю із МВФ, до цього підв’язані й інші міжнародні кредити.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.

Він наголосив: в уряду не було можливості залишати тарифи на газ без змін. Адже 2018-2019 роки – пікові для України щодо виплат зовнішніх боргів.

«Ще 10 років тому був підписаний меморандум із МВФ, де зазначались ті ж зобов’язання, які зараз Фонд, фактично, пролонгує Україні. Та тоді уряд Тимошенко не виконав обіцянок. Тож, фактично, зараз це перекредитування», – наголосив Леонов.

До того ж, на його думку, програма співпраці із МВФ важлива і тим, що до неї прив’язані й інші кредити ЄС. Тому в уряду просто не було вибору.

«Та до «пожежі в штрафній» призвело те, що сам Гройсман казав, ніби більше не підніматиме ціни на газ. Хоча й увесь цей рік він і розповідав про пікові виплати і що нам дуже необхідна співпраця із МВФ», – зазначив експерт.

Він зауважив: важливо, щоб це подорожчання справді не вдарило по незахищених верствах населення. Однак, і надалі Україна рухатиметься у цьому ж напрямку.

«Доведеться йти до підвищення цін і далі. Значною мірою наші східноєвропейські сусіди також пройшли це», – розповів Олександр Леонов.

Як повідомлялось, Кабмін підняв ціну газу для населення на 23%. За словами Володимира Гройсмана, влада була змушена піти на такий крок, щоб отримати черговий транш від МВФ. Мовляв, без цього Україна не уникне дефолту, а тому змушена була виконати його умови і підвищити ціну на газ.

До слова, раніше лідер громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко зауважив: Володимир Гройсман обіцяв більше не підвищувати цін на газ ще у 2016 році. Натомість минулого тижня уряд таки затвердив більший тариф.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 07:34 :35