Новини » Суспільство 24 жовтня, 2018, 22:55
Євстратій Зоря зазначив, що УПЦ КП відкрита до плідного діалогу з усіма українськими церквами
ZIK
ZIK

Наразі не було жодного офіційного повідомлення чи оголошення про те, на який час має бути скликаний Собор. Очевидно, що не тільки від нас залежить ця справа. Але ми відкриті до плідного діалогу і співпраці з усіма залученими сторонами.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив речник Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря.

«Справа в тому, що саме визначення об’єднавчого Собору передбачає участь окрім Київського патріархату ієрархів інших українських церков. Тому, якщо вони будуть відмовлятися брати участь в об’єднавчому Соборі, то це очевидно, що він не стане об’єднавчим», – сказав Зоря.

Але, за його словами, УПЦ КП налаштована на те, щоб Собор відбувся і якнайшвидше.

«Ми можемо говорити про нашу сторону, адже інші можуть давати і свої відповіді та оцінки. Тому ми відкриті до плідного діалогу і співпраці з усіма залученими сторонами, а це Українська автокефальна православна церква, це ті з Московського патріархату, хто готовий долучитися до цього процесу, це, безперечно, Вселенський Патріархат, а також має бути присутній представник української держави, яка повинна забезпечувати зовнішню сторону цього процесу. Бо це стосується компетенції власне держави», – прокоментував він.

Саме тому, на його думку, якщо вдасться все підготувати швидше, то буде швидше, якщо ні, то підготовка триватиме довше. 

«Наразі не було жодного офіційного повідомлення чи оголошення про те, на який час має бути скликаний Собор. Очевидно, що не тільки від нас ця справа залежить. Так само якби ми хотіли, щоб вже в травні місяці синод Константинопольського патріархату ухвалив ті рішення, які він прийняв у жовтні місяці, але він їх таки ухвалив. І коли розгляд справи відкладався в часі, то нам постійно говорили, що нічого не буде жодних результатів. Але ми вірили в те, що це відбудеться і врешті-решт наша віра справдилася», – зазначив Зоря.

Він наголосив, що треба вірити, і томос рано чи пізно в Україні буде.

«Я думаю, що коли торкаємося питання об’єднавчого Собору і томосу, який буде після цього, то, умовно кажучи, якщо це станеться не цього тижня, то наступного, якщо не цього місяця, то наступного, але ця подія має відбутися, тому що це є логіка історичного процесу, і ми віримо, що на цю справу є благословення Боже», – вважає речник Української православної церкви Київського патріархату.

Нагадаємо, помічник Вселенського патріарха Варфоломія єпископ Макаріос Христопольський вважає, що Україні буде наданий томос за деякий час. Також про це говорить і представник Константинопольского патріархату, митрополит Гальський Еммануїл, який вважає, що автокефалія Українській церкві буде надана за дуже короткий проміжок часу, напевне, у наступні тижні.

Натомість, Російська православна церква не буде миритися із автокефалією для України. Там переконані, що взагалі не зобов’язані підкорятися рішенням Константинопольського патріархату.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 14:38 :49