live
Новини » Львів

У львівському музеї презентуватимуть фільм про ЗУНР

2 листопада о 19.00 у музеї «Територія Терору» (проспект Чорновола, 45 г), у рамках програми з відзначення 100-річчя Листопадового Чину та утворення ЗУНР, відбудеться презентація короткометражного художнього фільму режисера Віталія Загоруйка «Рим».

Як зазначили у музеї, у п’ятнадцяти сюжетах фільму замальовується коротка, але повна героїчних та трагічних подій історія Західноукраїнської Народної республіки. Від листопадового зриву 1918 року до останнього успішного наступу українців під Чортковом (так званої «Чортківської офензиви»).

Фільм базується на документальних джерелах: щоденниках і мемуарах учасників та очевидців подій. «Глядач пересвідчиться, що історія повторюється. Сучасна українська держава та українське суспільство переживає подібні проблеми, з якими стикалися будівничі Західноукраїнської Народної республіки: байдужість більшості і самовідданість порівняно нечисленних патріотів, нерішучість влади і відчайдушність невеликих груп пасіонаріїв. А перебіг нинішньої війни з Росією має багато схожостей із українсько-польською війною 1918-1919 рр.», – підкреслили організатори заходу.

У зйомках фільму брали участь народні артисти України Януш Юхницький та Олександра Гуменецька, соліст гурту «Пікардійська терція» Ярослав Нудик, актори львівських театрів, члени товариства «Пам’ять».

Тривалість фільму: 30 хвилин. Вхід вільний.Loading...
Loading...
Loading...