live
Новини » Львів

«Свій-чужий»: як вибрали переможця тендеру на ремонт дороги у Городку

Фото: ZIK

Під час проведення тендеру на капітальний ремонт вулиці Валової у центрі Городка виявлено низку порушень, однак мерія їх «не бачить» або ж свідомо «покриває».

Про це у коментарі IA ZIK повідомив місцевий активіст, голова ГО «Розвиток Городоччини» Андрій Галушка.

Городоцька міська рада 23.08.2018 уклала договір із ТОВ «Будівельна компанія «Сантех Буд» на капітальний ремонт міської вул. Валова за 5,54 млн грн. При цьому цей договір укладено в результаті шостої (!) процедури закупівлі зазначених робіт. Усім попереднім учасникам відмовляли. За цей час у місті зросла кошторисна заробітна плата у будівництві, а тому очікувана вартість закупівлі даного капремонту зросла на 1,22 млн грн, а саме – з 4,9 млн грн до 6,15 млн грн. У громадськості є багато запитань: Чому так? Чому переможця визначено з порушеннями, але мерія їх не бачить?

«Городоцька міська рада провела процес закупівель капітального ремонту на вул. Валовій у місті Городку. І ми бачили, що відбулися попередні п’ять закупівель по цьому тендеру. Тендерний комітет дуже прискіпливо ставився до кожної пропозиції – завжди знаходив підстави, щоби відмовити учасникам. П’ятий тендер був скасований, бо, зі слів міської влади, у місті заробітна плата у будівництві збільшилася до 7200 грн і потрібно було зробити перерахунок у проектно-кошторисній документації на закупівлю цього капітального ремонту. Вочевидь, це був необхідний крок. Але коли ми побачили, яким чином було визначено переможця під час шостого тендеру, ми помітили, що згідно із штатним розписом, зарплата цього переможця – 3200-3800 грн, тобто удвічі менша, ніж має бути у місті, учасник не має важкої техніки, спецтехніки ні в оренді, ні в іншому праві користування, а отримує послуги у вигляді використання техніки від іншої фірми.

Ми на це звернули увагу міській владі, однак влада каже, що їй це усе підходить, це відповідає тендерним умовам. Тому ми вбачаємо, що там є інші, аніж законні аргументи, щодо залучення даної фірми до капремонту у місті Городку», – повідомив А.Галушка.

<nbsp;>

З його слів, громадська організація звернеться до правоохоронців щодо даного тендеру, адже вважає, що у такий спосіб місту завдано шкоди на близько 1 млн грн.

«Підприємство не має у користуванні важкої техніки, натомість міська влада не помітила цього. Знаємо, і про це нам кажуть люди, що певну категорію робіт з підключення водопроводів до житлових будинків здійснював Городоцький водоканал. Це цікаво, оскільки є лист від виконавця, що він не буде залучати жодного підрядника на виконання цих робіт. Відтак, невже міська влада не знає, де і чим займаються працівники комунального підприємства у робочий час. Прослідковуємо, що з боку міської влади є якісь сприяння, які не передбачені умовами тендеру», – аналізує А.Галушка.

<nbsp;>

Натомість міський голова Городка Роман Кущак у листі-відповіді на зауваження ГО «Розвиток Городоччини» стверджує, що ТОВ «Будівельна компанія «Сантех Буд» подало «інформацію про всю автомобільну техніку, що належним чином підтверджено документально». А щодо відсутності цілої низки техніки у переможця вказав, що «тендерна документація не містила будь-яких норм щодо обов’язку повної відповідності відомостей вказаних у довідці про матеріально-технічну базу, вказаним у кошторисних документах».

«Виникає питання – яка кількість техніки є достатньою для перемоги у тендері? Чи це залежить від «свій-чужий»?», – підкреслює А.Галушка.

Щодо зарплат у штатному розписі переможця тендеру міський голова прокоментував, що «цілком можливо, що учасник надав у складі тендерної пропозиції копію штатного розпису, затвердженого до моменту зміни заробітної плати».

Громадськість вбачає явну зацікавленість посадовців міської ради Городка у наданні перемоги у тендері із закупівлі капремонту вул. Валової саме цій фірмі. Також активісти добиватимуться відшкодування шкоди, завданої внаслідок неефективної роботи тендерного комітету.

«Готуємо звернення у прокуратуру, щоби правоохоронці відреагували і перевірили ці факти. Наша мета – повернути завдану місту шкоду під час проведення цих закупівель. Тендерний комітет, напевно, за чиєюсь вказівкою, так довго усе проводив, що аж дочекались, коли зарплата на будівництві зросте удвічі», – зауважує А.Галушка.

Як повідомлялося, Городоцька міська рада розпочала ремонт вул. Валової, нехтуючи думкою місцевих мешканців. Мерія наважилася проти волі людей викорчувати кілька десятків молодих дерев, аби у подальшому облаштувати там місця для паркування авто.

На капремонт вул. Валової передбачено 5,5 млн грн.

Під час ремонтних робіт на вулиці Валовій сталася аварія на центральній каналізаційній трубі, збудованій у 70-х роках. І це при тому, що мерія, запланувавши і здійснюючи ремонт вулиці, запевняла, що фекальна каналізація у доброму стані і ремонту не потребує.

Наталія Степанів,
IA ZIK

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...