Новини » Світ 24 жовтня, 2018, 11:49
Один із Гавайських островів зник з лиця землі після потужного урагану
Іст-Айленд. Скріншот Google Maps
Іст-Айленд. Скріншот Google Maps

Служба охорони рибних ресурсів і диких тварин США опублікувала супутникові фотографії Гавайських островів до урагану «Валака» в Тихому океані і після. Кадри дали зрозуміти, що один з островів – Східний – повністю зник під водою.

Про це повідомляє видання ScienceAlert, пише naked-science.

Довжина Східного острова становила один кілометр, а ширина – 120 метрів. Проте він входив в найбільший атол Північно-Західних островів Гавайського архіпелагу, чий діаметр дорівнює 37 кілометрам. Незважаючи на свою відносно невелику територію, острів мав важливе значення для розвитку і підтримки місцевої фауни. Його використовували для виведення потомства тюленів-монахів, які знаходяться під загрозою вимирання, а також рідкісного на сьогодні виду зеленої черепахи.

Фото: wikipedia.org
Фото: wikipedia.org

Федеральне відомство США – Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) – зараз оцінює, яких збитків зникнення острова може завдати тваринам. На думку одного з фахівців відомства Чарльза Літтнана (Charles Littnan), наслідки ще не катастрофічні, але повторні інциденти можуть призвести до зникнення деяких видів.

«На жаль, така подія не може бути сюрпризом, коли ти розумієш всі ризики, пов’язані із ураганами і підвищення рівня Світового океану. Імовірність таких явищ збільшиться з наступною зміною клімату», – прокоментував кліматолог з Гавайського університету Чіп Флетчер (Chip Fletcher).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 13:17 :00