Новини » Політика 24 жовтня, 2018, 12:24
Одеський активіст Михайлик має «великі сумніви», чи арештували справжніх нападників
Активіст Олег Михайлик. Фото: informator.news
Активіст Олег Михайлик. Фото: informator.news

Одеський громадський діяч Олег Михайлик, на якого 22 вересня вчинили замах, припускає, що стріляти в нього могли здалеку і з гвинтівки, а не з пістолета і впритул, як переконує слідство.

Про це він сказав в інтерв’ю «Українській правді».

Михайлик зазначив, що до такого висновку дійшли його друзі після аналізу даних комп’ютерної томографії його грудної клітки, де видно кулю у легені.

Правоохоронці, за його словами, знімками КТ не цікавились, і наразі версії його друзів і поліції не збігаються.

«Слідство розглядає версію, що в мене стріляли з револьвера, тобто з відносно близької відстані – чи то впритул, чи то з авто, яке проїжджало майже поруч зі мною. Друзі припускають, що все-таки постріл був зроблений здалека з гвинтівки з глушником», – сказав Михайлик.

За даними його друзів, стріляти могли з авто, припаркованого біля супермаркету «Обжора», з якого в день замаху активіст ішов додому.

Наразі Михайлик чекає на операцію з вилучення кулі з легені, яка зможе показати, з якої саме зброї вчинили замах. Робити це хоче за кордоном, щоб речовий доказ не підмінили.

«Головна ціль – унеможливити в майбутньому її підміну з метою вийти чітко на версію, що постріл був здійснений саме з того пістолета, який вилучили слідчі в одного з підозрюваних, як імовірне знаряддя вбивства. Ми хочемо покарати дійсно винних», – сказав активіст.

Він також додав, що його адвокат бачив лише одне вилучене поліцією відео з камер спостереження.

«Мій адвокат на відео, яке йому надали слідчі, жодних деталей не побачив, навіть мого силуету. Він лише почув якийсь звук, схожий на постріл, але то міг бути звук хлопка дверей на воротах чи звук від авто», – сказав Михайлик.

За його словами, поблизу місця замаху є багато камер відеонагляду, але невідомо, чи поліція їх вилучала.

«Камери ще є. Багато. Там дуже жваве перехрестя. Якщо припустити, що постріл був здійснений з авто, припаркованого біля «Обжори», то відео звідти було б ключовим для слідства. Але ця версія, що постріл був вчинений здалеку, спочатку слідством навіть не розглядалася. І не знаю, чи розглядається зараз, бо основна версія – це постріл з револьвера з авто майже впритул», – сказав Михайлик.

Він додав, що слідчі переконані, що нападники стріляли з револьвера, зокрема, тому, що на місці не знайшли гільзу.

«Тому вилучена з мене куля буде вкрай важливою у встановленні виду зброї», – наголосив Михайлик.

Він також має «великі сумніви в причетності арештованих до замаху» на нього.

«Затримані й арештовані виглядають дуже зручними (для поліції, – ред.), бо в них є кримінальне минуле, їх жаліти ніхто не буде, вони не громадяни України, і вони в цей час були неподалік», – сказав Михайлик, припустивши, що самі ж правоохоронці можуть приховувати замовника злочину.

Нагадаємо, вечері 22 вересня в Одесі у дворі будинку стріляли в Олега Михайлика – громадського активіста, лідера одеського осередку партії «Сила Людей».

Він отримав тяжке поранення.

25 вересня одеські правоохоронці затримали трьох громадян Грузії, підозрюваних у замаху на одеського активіста Олега Михайлика.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 03:46 :04