Новини » Економіка

Нардеп Бондар заявив, що урядовці забули про відповідальність за економіку

ZIK

Економічна політика уряду була абсолютно провальною, і не потрібно перекладати відповідальність на попередників. Уряд має відповідати за економіку, а не займатися політикою і піаром.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України 8-го скликання Віктор Бондар.

«Є інформація з Урядового порталу, де зазначено, що Прем’єр-міністр 15 лютого 2017 року заявив, що жодного зростання цін на газ для населення уряд не допустить. Це пряма відповідальність його та уряду за співпрацю з МВФ, за тариф і за економіку в цілому. Уряд має, в першу чергу, відповідати за економіку, а не займатися політикою і піаром», – зазначив народний обранець.

Зокрема пан Бондар зауважив, що коли він почув заяву Володимира Гройсмана, він зрозумів, що через півроку Прем’єр-міністр так само може сказати, що він знов піднімає тарифи і забути, що він говорив рік тому. Політик вважає, що економічна політика уряду була абсолютно провальною, і не потрібно перекладати відповідальність на попередників.

«Я вважаю, що сьогоднішня ситуація – це чистий прорахунок уряду. Вони вже давно мали передбачити інші механізми захисту і підтримки населення щодо зростаючих тарифів. Ми неодноразово говорили, що ті 200 мільярдів, які за 3 роки витратили на субсидії, а фактично переклали в кишені олігархам, можна було використати по-іншому. Вони мали б направити ці гроші не на субсидії, а надати населенню в руки на програми енергозбереження», – переконаний Бондар.

За його словами, це могло б справді змінити ситуацію в країні. Якщо людям дати ці кошти, то вони вже давно б навели порядок у себе в домах. 

«Ці кошти пішли б на утеплення будинків, заміну вікон, заміну дахів, котлів. І тоді б ми на 30-40% скоротили споживання газу та електроенергії, і не було би потреби піднімати тарифи. Але навіть якщо б вони піднімались, то вони були б нечутливі для населення, бо населення вже би зекономило на програмах енергозбереження. А зараз для того, щоб отримати субсидію, навіть там де є утеплені будинки, люди вимушені спалювати газ, щоб досягнути норми, яка дає таке право», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, що 19 жовтня Кабінет Міністрів України провів екстрене засідання через ціну на газ. Згодом стало відомо, що уряд підвищив ціну на газ для населення. Згідно з ухваленою постановою, з 1 листопада ціна куб. метра газу становитиме 8,550 грн.

Крім того, сьогодні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що цього опалювального сезону ціну на газ більше не підніматимуть.Loading...