Новини » Економіка 24 жовтня, 2018, 11:30
Нафтогаз вдруге стягнув 9 млн з Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

У Нафтогазі повідомили, що стягнули з Газпрому вже 18 мільйонів доларів на виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі про транзит та постачання газу.

Про це передає «Громадське».

Ще 2,1 мільярда доларів Нафтогаз стягнув у вигляді погашення заборгованості за постачання газу. Загальна ж сума заборгованості Газпрому за рішенням арбітражу становить 2,6 мільярда доларів.

«Уже два місяці поспіль ми стягуємо з Газпрому грошовими коштами 9 мільйонів доларів», – повідомив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

Зазначимо, вперше Нафтогаз повідомив, що стягнув 9 мільйонів доларів з Газпрому 10 жовтня.

Зазначається, що наприкінці 2017 року у рішення Стокгольмського арбітражу, окрім іншого, йшлося, про те, що Україна має знизити тариф на транзит російського газу до ЄС.

В той же час, оскільки Росія відмовляється визнавати рішення арбітражу (за яким має виплатити Україні понад 4 мільярди доларів компенсації), вона продовжує платити за транзит за старими цінами. Це призводить до виникнення переплат російською компанією за послуги українського транзиту.

«Таким чином, Нафтогаз зарахував понад 9 мільйонів доларів переплати за послуги транзиту, надані у серпні, у якості платежу в рамках виконання арбітражного рішення», – повідомляють в Нафтогазі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 13:25 :08