Новини » Суспільство 24 жовтня, 2018, 23:10
Митрополит Макарій назвав, на які храми у Києві претендує УАПЦ
ZIK
ZIK

Наразі УАПЦ ще не запропонували церковне приміщення взамін Андріївської церкви, адже Верховна Рада не має повноважень роздавати культові споруди – це прерогатива Кабінету міністрів.

Про це зазначив глава Української автокефальної православної церкви Митрополит Макарій у ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

«Щодо передачі Андріївської церкви, то я сподіваюся, що Президент України дотримається слова і замість відданої церкви надасть УАПЦ інше приміщення на богослужіння.

Щодо Об’єднавчого собору, то я вважаю, що до нього потрібно ретельного готуватися. Зокрема, потрібен статут, потрібно знати назву церкви після об’єднання, а також статус церкви – митрополія, чи патріархат», – прокоментовав Митрополит Макарій.

Він зазначив, що наразі УАПЦ ще не запропонували церковне приміщення взамін на Андріївську церкву, адже Верховна Рада не має повноважень роздавати культові споруди – це прерогатива Кабінету міністрів. Натомість Кабмін, своєю чергою, ще не затвердив передачу Андріївської церкви Вселенському патріарху, хоч згода на це була надана.

«Є багато споруд, які могли б перейти до УАПЦ. Зокрема, Мала Софія, Кирилівська церква та Церква Спаса на Берестові. УАПЦ готові до участі у Об’єднавчому соборі, утім нам ще не надходило жодних пропозицій», – зазначив глава УАПЦ Митрополит Макарій.

Як повідомлялося, Верховна Рада України підтримала законопроект щодо передачі пам’ятки архітектури національного значення – Андріївської церкви Вселенському Патріархату.

Нагадаємо, 11 жовтня Вселенський Патріарх продовжив процедуру надання Томосу Українській церкві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 02:25 :03