Новини » Політика 24 жовтня, 2018, 14:15
Клімкін і Чапутович у Варшаві обговорили «реанімацію» історичного діалогу

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Варшаві обговорив зі своїм польським колегою Яцеком Чапутовичем способи розблокування історичного діалогу.

Про це повідомляє «Польське радіо».

Як підкреслює видання, однією з головних тем переговорів у Варшаві, 23 жовтня, був історичний діалог між Варшавою та Києвом. Зокрема польську сторону цікавило розблокування Києвом пошукових робіт та ексгумації останків польських жертв Другої світової війни в Україні. Зі свого боку, українська влада закликала Варшаву захистити українські місця пам’яті у Польщі.

Глава МЗС РП Яцек Чапутович зазначив, що заборону ексгумації останків поляків, котрі загинули на території сучасної України, «важко пояснити».

«Це певне право, що належить польському суспільству, воно незаперечне», – переконаний очільник польської дипломатії. Він додав, що Польща взяла до відома попереднє зауваження Києва щодо українських місць пам’яті, що встановлені «згідно з польським законодавством».

Яцек Чапутович окреслив умови домовленості щодо ексгумації та українських місць пам’яті в Польщі.

«Якби з нашого боку вдалося здійснити якісь рішучі заходи з цього питання, то я думаю, що українська сторона теж могла б зробити певні кроки і допустити польських дослідників до ексгумацій. Потрібна добра воля з обох сторін, ми цю добру волю продемонстрували», – заявив польський міністр і додав, що рішення з цього приводу мають прийняти також відповідні установи, як наприклад Інститути національної пам’яті обох держав.

На думку міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, емоційний контекст не дозволяє «йти далі» в історичному діалозі. Однак він вважає, що після перемовин у Варшаві вдалося створити концепцію наступних дій.

«Я дуже сподіваюся, що ця логіка дозволити нам добре розуміти один одного у питаннях історії та співпрацювати. З міністром Чапутовичем ми додатково попрацюємо над практичними результатами, нині ми про них розмовляли і найближчим часом я сподіваюся, що ми повідомимо, як все відбуватиметься», – акцентував Павло Клімкін.

Український міністр не назвав місць пам’яті, про які він спілкувався з польським колегою. Водночас голова МЗС України запевнив, що інформація про них буде оприлюднена найближчим часом.

Нагадаємо, 23 жовтня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін перебував з візитом у Варшаві, де з главою МЗС РП Яцеком Чапутовичем обговорив двосторонні відносини та безпеку в регіоні, а також ситуацію в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 23:23 :22