Новини » Економіка

Гройсман: За кілька місяців проведено уже 203 успішних аукціони з приватизації

ZIK

Система електронних торгів для малої приватизації показала позитивні результати. За рахунок цього ціна таких об’єктів піднімається, в середньому, удвічі. Адже ринок сам визначає вартість таких підприємств.

Про це на засіданні уряду, яке транслював телеканал ZIK, розповів прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він наголосив на необхідності залучення інвестицій в управління державною власністю. Відтак, уряд затвердив уже 10 об’єктів великої приватизації, на які залучатимуть «найкращі інвестиції» у Європі та світі.

«Йдеться про те, що раніше це було можливо здійснювати, використовуючи міністерство, чиновників та всіх інших. Сьогодні ж ми абсолютно від цього відмовились і найняли найкращих топ-радників, яких визнав увесь світ. Вони й допомагатимуть нам робити пакетні пропозиції для залучення інвестицій у державну власність», – розповів прем’єр.

Окрім того, він зауважив: дуже важливо, що уряд запровадив і систему електронних торгів для малої приватизації.

«Буквально за декілька місяців ми вже провели 203 успішні аукціони. Тобто, для початку, йдеться про 203 об’єкти, які продали абсолютно конкурентно. На більшості із них будуть створені нові робочі місця та підприємства малого і середнього бізнесу. Якщо йтимемо так і далі, побачимо, що створюватиметься все більше стійких невеликих підприємств, де буде непоганий рівень зарплат», – переконаний Гройсман.

Також він зазначив: внаслідок цього бюджет отримав 280 мільйонів гривень доходу.

«В середньому, електронні торги забезпечують підвищення ціни вдвічі. Максимальний лот виріс у 32 рази. Тобто, ринок сам визначає ціну і скільки люди готові за це заплатити. Також ми зробили і електронну форму для оренди державного майна. У тому числі провели й певні заходи щодо виведення цього з тіні», – розповів глава уряду.

Відтак, він розповів: уже зараз вдалось виконати план 2018 року по надходженнях від оренди. Вдалось мобілізувати 1, 075 млрд. грн і «це ще не кінець».

«Ми бачимо там серйозні резерви, адже це теж державне майно, яке неефективно використовувалось та бралось у держави за копійки і надавалось в оренду в тридорога. Решта коштів осідала в тіні. Ми ж будемо це викорінювати», – запевнив Гройсман.

За його словами, зараз держава формує і професійний менеджмент компаній, які мають підвищити їх прибутковість.

«Зараз на «Укрзалізниці», «Укренерго» та «Укрпошті» ми сформували професійні наглядові ради, щоб за цими підприємцями наглядали не чиновники, дивлячись у кишені за хабарями, а незалежні наглядові ради», –  розповів прем’єр.

Окрім того він наголосив: важливим аспектом є і детінізація зарплат. Вони повинні виплачуватись відкрито та легально.

«У першу чергу, це захищає інтереси людини, що працює. Рано чи пізно вона прийде до Пенсійного фонду за пенсією. Якщо ж вона отримувала свою зарплату у конверті, це означатиме, що їй просто не  буде нарахована пенсія.  Відтак, цей громадянин не зможе забезпечувати себе уже в непрацездатному віці», – наголосив Володимир Гройсман.

Як повідомлялось, мала приватизація стартувала в липні цього року. Тоді на продаж виставили 18 підприємств. Минулого тижня ж у Мінекономрозвитку повідомили про 200 успішних аукціонів з продажу таких об’єктів.

Loading...