Новини » Економіка 24 жовтня, 2018, 18:58
Гроші МВФ завжди мають бути заміщені, – економіст
ZIK
ZIK

Якщо інвестиції не зростатимуть, Україна ходитиме замкненим «борговим» колом безкінечно – буде брати нові боргові запозичення для того, щоб віддати старі позики.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економічний експерт Олег Журавльов.

Експерт нагадав, що в України з 2006 року – від’ємний торговельний баланс, а це означає те, що Україна більше імпортує, аніж експортує, що свідчить про «певну недорозвиненість нашої економіки».

Олег Журавльов, коментуючи ситуацію із зовнішнім боргом України та економічну ситуацію в країні назагал, зауважив, що тут слід говорити про колективну відповідальність. З його слів, у 90-х роках так і не з’явився цивілізований ринок цінних паперів тощо, а представників влади обирав не хто інший, як громадяни України.

«Співпраця із МВФ – річ цікава. Взагалі, країни намагаються його уникати і стараються зробити так, щоб кредитні ресурси МВФ, якщо вони вже мають із ним справу, були якнайшвидше заміщені прямими інвестиціями, які дозволяють розвивати промислове виробництво чи якісь послуги, створювати робочі місця, що дійсно збільшують економіку та сприяють економічному зростанню», – зазначив Олег Журавльов і додав, що такий шлях для України – єдиний, оскільки якщо інвестиції не зростатимуть, Україна ходитиме замкненим «борговим» колом безкінечно – буде брати нові боргові запозичення для того, щоб віддати старі позики.

Експерт навів приклад співпраці Португалії з МВФ. «Там зустрічна програма МВФ, яку запропонував уряд, була жорсткішою, аніж самі вимоги і пропозиції МВФ. «Фішка» у тім, що ця співпраця була успішною, завершувалася, і вони переходили до інших механізмів відповідно до внутрішнього політичного та економічного консенсусу суспільства», – зауважив гість програми.

Експерт резюмував, що гроші, які дає МВФ, мають бути поступово заміщені іншими джерелами фінансування – це може бути економічне зростання або інвестиції.

Нагадаємо, 19 жовтня Кабінет Міністрів України провів екстрене засідання через ціну на газ. Згодом стало відомо, що уряд підвищив ціну на газ для населення. Згідно з ухваленою постановою, з 1 листопада ціна куб. метра газу становитиме 8,550 грн. Очільник уряду Володимир Гройсман розповів про те, як торгувався за газовий тариф із МВФ.

Як повідомили у Міністерстві соціальної політики, КМУ вніс зміни до умов оформлення субсидій на оплату послуг житлово-комунального господарства.

У Міністерстві фінансів підтвердили, що Україна готується випустити євробонди.

За словами Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, цього опалювального сезону ціну на газ більше не підніматимуть.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 22:17 :50