Новини » Світ 24 жовтня, 2018, 13:58
Гонку озброєнь спровокує вихід США із Договору про ліквідацію ракет, – експерт
Запуск американської міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III. Фото: U.S. Air Force
Запуск американської міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III. Фото: U.S. Air Force

У зв’язку з виходом США з Договору про ліквідацію ракет малої та середньої дальності (ДРСМД) Росія почне виділяти більше фінансових ресурсів на оборону і розвиток ракетних технологій. Проте така гонка озброєнь буде короткою і не триватиме більш як один-три роки.

Про це заявив експерт Українського інституту майбутнього Ілля Куса, пише УНН.

«Якщо США вийдуть з договору, це розкрутить гонку озброєнь, змушуючи РФ виділяти більше фінансових ресурсів на оборону і розвиток ракетних технологій. Це може мати негативні наслідки для Росії у стратегічній перспективі, оскільки економіка РФ не в тому стані, щоб потягнути довгострокову конкуренцію з США на ринку озброєнь. Однак, тактично, це дасть Росії привід почати розгортання ракетних комплексів у своєму «ближньому зарубіжжі», а також розвивати далі ракетно-ядерні системи.

Утім, я хочу відзначити, що головна мета цього кроку США – зовсім не Росія, а Китай. Розриваючи старий Договір 1987 року, Вашингтон планує втягнути у нього Китай, у якого є не менше ракет, ніж у РФ. Для США важливо загнати Пекін у ті ж рамки, у які колись загнали Радянський Союз. Якщо Китай відмовиться, то гонка озброєнь буде не лише між РФ і США, а набагато більш глобальною і всеохоплюючою», – заявив експерт.

Як зазначає Куса, гонка озброєння можлива, якщо не буде підписано новий договір.

«Якщо Росія і Китай не погодяться підписувати новий договір під тиском США, так, гонка озброєнь стане реальністю. Однак я вважаю, що вона триватиме не більше 1-3 років, поки сторони знову не сядуть за стіл переговорів і не домовляться про нову угоду», – пояснив експерт.

Куса також зазначив, що гонка озброєнь тягне за собою небезпеку і для інших країн, які зовсім не хочуть у цьому брати участь.

«Європа найбільше програє у такому випадку, бо опиниться затиснутою між США і РФ з їх ракетами, націленими одна на одну. На відміну від часів «холодної війни», коли Західна Європа боялася загрози «червоного вторгнення» СРСР і тому перебувала під ракетною парасолькою США, зараз ця загроза з боку РФ для них неочевидна. У нинішньому глобалізованому світі відкат до біполярного протистояння – це архаїзм в очах багатьох європейських і азіатських еліт. Німеччина, Франція, Італія і Східна Європа стануть першими, хто не захоче стати буфером між РФ і США у їхньому ракетному протистоянні. Розгортання американських ракет у Східній Європі і аналогічні дії Росії – підвищують ризик військового конфлікту і загальноєвропейську напругу. А це відлякує інвесторів. До речі, у такий же програшній ситуації опиниться Україна, ставши буфером між США і РФ», – заявив Куса.

Експерт додав, що Європейський Союз не бачить сенсу у гонці озброєнь.

Нагадаємо, російська журналістка пояснила, чому вихід США з «ракетної угоди» стане ударом для Путіна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 01:26 :09