Член Вищої церковної ради УПЦ КП заявив про надію отримати томос у листопаді

ZIK

УПЦ КП працює над підготовкою до об’єднавчого Собору і відомо про те, що подібна підготовка відбувається і в середовищі автокефальної церкви. Тому є віра в те, що сама ідея та можливість отримання томосу про автокефалію буде спонукати якнайшвидше це зробити.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив член Вищої церковної ради УПЦ КП Олександр Трофимлюк.

«Ми усю надію покладаємо на Бога, адже, коли був проголошений Київський патріархат на початку 90-х років, то відбулося об’єднання автокефальної церкви і як її частина ми вболівали за те, щоб вона була визнана Константинопольським патріархатом. І очевидно, що ієрархія, духовенство і віряни як автокефальної церкви, так і Київського патріархату вболівають за те, щоб ця подія якнайшвидше відбулась», – сказав Трофимлюк.

Він зазначив, що саме питання глави церкви, статуту і не лише, можуть обговорюватися в тому числі і на об’єднавчому Соборі.

Читайте також: В УПЦ КП розповіли, де відбудеться Всеукраїнський об’єднавчий собор

«Тому зараз наша церква працює над підготовкою до цього Собору і я знаю про те, що подібна підготовка відбувається і в середовищі автокефальної церкви. Саме тому віримо в те, що сама ідея та можливість отримання томосу про автокефалію буде спонукати якнайшвидше це зробити і все-таки віримо, що це відбудеться в листопаді», – наголосив він.

Заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП Микола Данилевич, який також був у студії зазначив, що Московський патріархат не бере участі в цьому процесі і неодноразово про це там заявляли.

Читайте також: Путін наказав розмістити в монастирях УПЦ МП спецназ

«Односторонні дії Константинополя призвели до того, що припинилося євхаристичне спілкування з РПЦ та до того, що помісні православні церкви дуже напружилися і зараз очікують розвитку подій далі. Але жодна церква не схвалює дії Константинопольського патріархату і говорить про те, що, якби дійсно хотіли б допомогти вирішити це питання щодо цього розділення і розколу, то діяти треба було б зовсім по іншому зі спілкуванням і діалогом, а не ставлячи всіх перед фактом. Звичайно, що це болюча тема для всіх нас, але нам хотілося б, щоб це робилося правильно. Поки що ми це спостерігаємо зі сторони», – зазначив Данилевич.

Читайте також: Опозиційний московський журналіст розповів, де тепер будуть молитися російські православні

Нагадаємо, помічник вселенського патріарха Варфоломія єпископ Макаріос Христопольський вважає, що Україні буде наданий томос за деякий час. Також про це говорить і представник Константинопольского патріархату, митрополит Гальський Еммануїл, який вважає, що автокефалія Українській церкві буде надана за дуже короткий проміжок часу, напевне, у наступні тижні.

Натомість, Російська православна церква не буде миритися із автокефалією для України. Там переконані, що взагалі не зобов’язані підкорятися рішенням Константинопольського патріархату.

Loading...